Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 183799
تاریخ انتشار : 16 خرداد 1395 10:56
تعداد بازدید : 1056

عزالدین اسماعیل تحلیلگر عراقی

امام خمینی رخدادهای امروز منطقه و جهان را پیش بینی کرده بود

امام خمینی (ره) قدرت پیش بینی آینده را داشت و امروز دقیقا رخدادهایی در منطقه و جهان رخ می دهد.

یک تحلیلگر عراقی در حاشیه مراسم ارتحال امام خمینی(ره) گفت: امام با حرکت انقلابی خود در ایران توانست معادلات منطقه و جهان اسلام را دگرگون سازد. او رخدادهای امروز جهان را پیش بینی کرده بود.

«عزالدین اسماعیل» در حاشیه بیست و هفتمین مراسم سالگرد ارتحال حضرت مام خمینی (ره) اظهار داشت: انقلاب اسلامی حرکتی بزرگ در منطقه و جهان اسلام بود که همچنان ثمرات این نعمت بزرگ الهی ادامه دارد.

وی ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) تنها در ایران تاثیرگذار نبود بلکه توانست معادلات جهان اسلام را نیز دگرگون سازد. پیروزی انقلاب اسلامی ایران نه تنها منجر به خروج شاه از ایران شد، بلکه توانست حرکت نوین و منحصر به فرد و تاثیرگذاری را در منطقه ایجاد کند.

عزالدین اسماعیل در ادامه افزود: امام خمینی (ره) قدرت پیش بینی آینده را داشت و امروز دقیقا رخدادهایی در منطقه و جهان رخ می دهد که قبلا این مرد بزرگ در دوران حیات خویش پیش بینی آنها را کرده بود.

وی تاکید کرد: این آینده نگری دقیق وجه ممیزه امام خمینی (ره) نسبت به دیگر رهبران انقلابی در جهان محسوب می شود و در سایه همین آینده نگری بود که ملت ایران آمادگی مقابله با بسیاری از تهدیدات را در طی مسیر خود پیدا کرد.

این تحلیلگر عراقی در پایان تاکید کرد: پس از رحلت امام خمینی (ره) نیز شاهد ادامه نهضت و مسیر ایشان توسط آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ایران هستیم، به گونه ای که این حرکت به شکلی هوشمندانه و در انطباق کامل با اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) مسیر خود را ادامه می دهد.

لازم به ذکر است که مراسم بیست و هفتمین سالگرد رحلت جانگداز حضرت امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران روز جمعه با حضور میهمانان داخلی و خارجی برگزار شد.


 

* خبرگزاری مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :