Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 226296
تاریخ انتشار : 11 آذر 1396 9:12
تعداد بازدید : 355

بزرگترین ابرسازه کنسروی جهان در یزد برای ثبت در گینس تایید شد

بزرگترین ابرسازه کنسروی جهان در یزد در سایت بین‎‎المللی کن استراکشن ثبت در گینس شد.
رییس دانشگاه فنی و حرفه‎‎ای استان یزد از تایید بزرگترین ابر سازه کنسروی جهان شامل 302 هزار و 498 کنسرو در سایت بین‎‎المللی کن استراکشن برای ثبت در کتاب رکوردهای گینس خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ «سید حیدر میرفخرالدینی» در آیین اختتامیه اولین دوره مسابقات ملی سازه‎‎های کنسروی کشور که به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه‎‎ای استان یزد برگزار شد، با اشاره به پیگیری هشت ماهه این دانشگاه برای کسب مجوز برگزاری این مسابقات از سایت بین ‎‎ المللی کن استراکشن، اظهار کرد: این مسابقات تا قبل از این در 170 شهر و دانشگاه جهان برگزار شده بود که امروز شاهد برگزاری اولین دوره آن در کشورمان به عنوان 171 مین دوره این مسابقات جهانی هستیم.

وی با اشاره به تلاش‎‎های صورت گرفته برای ثبت رکورد گینس این رقابت‎‎ها در استان یزد اعلام کرد: علی ‎‎ رغم هماهنگی‎‎های صورت گرفته برای انجام مقدمات تامین کنسروهای مورد نیاز این مسابقات، وقوع زلزله کرمانشاه این موضوع را دچار مشکل کرد ولی با حمایت‎‎های ریاست دانشگاه و استاندار یزد این مشکل در روزهای پایانی، مرتفع شد.

میرفخرالدینی اظهار کرد: در حاشیه این مسابقات بزرگترین ابر سازه کنسروی جهان در کمتر از یک شبانه‎‎روز با 302 هزار و 498 کنسرو آماده شد و خوشبختانه ساعاتی پیش این سازه مورد تایید سایت بین‎‎المللی این رقابتها قرار گرفته است و تایید آن در کتاب رکوردهای گینس از طریق سایت مذکور دنبال خواهد شد.

دانشگاه فنی و حرفه‎‎ای استان یزد در مورد شکل این ابر سازه گفت: ابر سازه کنسروی ساخته شده مربوط به معماری اصیل ایرانی اسلامی و براساس چهار عنصر اصلی طبیعت شامل خاک، آب، باد و آتش ایجاد شده که گنبد مسجد جامع یزد نماد خاک، خلیج فارس نماد آب، بادگیرهای یزد نماد باد و شعله‎‎های فروزان آتش نماد عنصر آتش است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :