Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 234529
تاریخ انتشار : 6 اسفند 1396 18:1
تعداد بازدید : 194

ایران به نمونه ای متعالی از تمدن تبدیل شده است

روزنامه صهیونیستی جروزالم پست: ایران به دلیل برخورداری از دانشمندان شایسته و زیرساخت های علمی مستحکم، «نمونه ای متعالی از تمدن» است و به همین دلیل برای ما (اسرائیل) بسیار، بسیار خطرناک است.
روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در تحلیلی درباره تشیع و خطر آن برای اسرائیل نوشت: ارزیابی تهدیدات ایران برای اسرائیل عمدتاً بر روی ابعاد نظامی و اقتصادی متمرکز است؛ اما خطرناک تر از این تهدیدات، تفکر ترقی خواه شیعه است.

به نوشته این روزنامه، ائتلاف ایران، سوریه و لبنان تحت حمایت روسیه نه تنها یک محور نظامی مهم است، بلکه یک هسته مترقی قابل توجه بر اساس اصول اسلام شیعی محسوب می شود.

در بخش دیگری از این مطلب آمده است: «نگاه تشیع بیشتر به سمت آینده است و مسلمانان شیعه به سمت جلو در حرکت هستند. شیعه کمک زیادی به میراث علمی تمدن اسلامی کرده است. همین تفکر شیعی است که باعث شده ایران امروز مؤسسات تحقیقاتی پیشرفته ای داشته باشد و با حرکت به سمت توسعه مستقل صنایع نظامی خود، به پیشرفته ترین دشمن اسرائیل تبدیل شود.»

جروزالم پست در ادامه به نقل از «یائیر گولان» ژنرال ارتش رژیم صهیونیستی می نویسد: «ایران به دلیل برخورداری از دانشمندان شایسته و زیرساخت های علمی مستحکم، «نمونه ای متعالی از تمدن» است و به همین دلیل برای ما (اسرائیل) بسیار، بسیار خطرناک است.»

در ادامه این تحلیل آمده است: «در حال حاضر، اسرائیل در تلاش است تا با استفاده از اقدامات بازدارنده ای همچون برگزاری رزمایش های نظامی بزرگ با «تهدید شیعیان» مقابله کند. اما شاید در آینده مجبور شود از یک اقدام نظامی گسترده برای این منظور استفاده کند؛ هرچند استفاده از این گزینه مسلما تبعات زیادی در پی خواهد داشت.»

به نوشته این روزنامه صهیونیستی، اسرائیل هم اکنون بر سر یک دوراهی بزرگ قرار گرفته است. تاکنون کارشناسان زیادی هشدار داده اند که اگر اسرائیل از اقدام نظامی استفاده کند، با موشک هدف قرار خواهد گرفت. ضمن اینکه چنین حمله ای تلفات غیرنظامی بالایی را نیز به دنبال خواهد داشت.

این روزنامه در پایان نوشت: «اما اگر اسرائیل هیچ کاری انجام ندهد، شاید عواقب آن بسیار بدتر باشد.»
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :