Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 242548
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1397 22:13
تعداد بازدید : 159

صادرات غیرنفتی ایران به اندونزی 86 درصد رشد داشت

رایزن بازرگانی ایران در اندونزی گفت: صادرات غیرنفتی ایران به اندونزی در جنوب شرق آسیا در سه ماهه اول امسال 86 درصد رشد داشته است.
انور کمری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس آمارهای منتشر شده توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران، صادرات غیر نفتی کشور به اندونزی در سه ماهه ابتدای سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته از نظر ارزشی 86 درصد و از نظر وزنی 52 درصد افزایش نشان می دهد. 
وی گفت: طبق این آمارها صادرات ایران به اندونزی در سه ماهه ابتدای سال گذشته 134 میلیون دلار بوده که در سه ماهه سال جاری به 250 میلیون دلار رسیده است. 
کمری توضیح داد: این آمارها نشان می دهد که در بیشتر گروههای کالایی از جمله فلزات معمولی، صنایع شیمیایی، محصولات معدنی، مواد نساجی، محصولات غذایی، پلاستیک، شاهد رشد صادرات بوده ایم. 
رایزن بازرگانی ایران در اندونزی گفت: بر اساس این آمارها بیشترین حجم صادرات به اندونزی مرتبط با محصولات معدنی و سوختهای معدنی با 158 میلیون دلار و فلزات معمولی از جمله فولاد با 85 میلیون دلار است. 
وی افزود: همچنین از نظر متوسط قیمیت هر تن محصولات صادراتی نیز شاهد بهبود وضعیت هستیم بگونه ای که در سه ماهه ابتدای سال گذشته متوسط قیمت هر تن محصولات صادراتی به اندونزی 309 دلار بوده که در سال جاری به 379 دلار رسیده که نشان از متنوع شدن محصولات صادراتی و صادرات محصولات با ارزش افزوده بالاتر است.
براین اساس ' در این دوره زمانی واردت از اندونزی حدود 59 میلیون دلار بوده که 190 میلون دلار تراز تجاری مثبت به سود ایران را نشان می دهد.'
کمری تاکید کرد: اندونزی به عنوان بزرگترین کشور و اقتصاد جنوب شرق آسیا ظرفیت های زیادی برای صادرات محصولات ایران دارد و نگاه ویژه شرکتهای ایرانی به این بازار و مشارکت فعال در نمایشگاهها می تواند باعث گسترش نفوذ کالاهای ایرانی در این بازار شود.
جمهوری اندونزی به پایتختی جاکارتا یکی از کشورهای آسیای جنوب شرقی ، چهارمین کشور پرجمعیت دنیا و اولین کشور مسلمان پرجمعیت جهان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :