Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 253210
تاریخ انتشار : 21 بهمن 1397 21:49
تعداد بازدید : 164

برترین دانشگاه های ایران از منظر وبومتریکس

سایت "وبومتریکس" (webometrics) در ژانویه ۲۰۱۹ لیست دانشگاه های برتر ایران از نظر نقش پژوهشی و آموزشی این دانشگاه ها در وبسایتشان را مورد ارزیابی و تحلیل قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از ایسنا، اخیراً وبسایت وبومتریکس لیستی منتشر کرده و در آن دانشگاه​های ایران را از نظر حضور و فعالیت آموزشی و پژوهشی آنها در وب​سایتهایشانمورد بررسی قرار داده است.

لازم به ذکر است سایت وبومتریکس وب سایت دانشگاه​ها و مراکز تحقیقاتی را بر اساس چهار شاخص مشخص کرده است که شاخص نخست آنها تعداد صفحات وب دانشگاه در گوگل است که این مورد ۵ درصد را به خود اختصاص داده است و مورد بعدی، تعداد لینک​های برقرار شده از سایر سایت​ها به سایت دانشگاه است که این مورد ۵۰ درصد را به خود اختصاص داده و مورد بعدی تعداد استنادات از نویسندگان برتر بر اساس منبع گوگل اسکولاراست که ۱۰ درصد است و درنهایت تعداد مقالات کیفی دانشگاه قرار گرفته در بین ۱۰ درصد مقالات پر استناد موضوع مربوطه در رتبه​بندی سایمگو با ۳۵ درصد است.

در این میان ۱۰ دانشگاه برتر ایران از نظر حضور پررنگ در وب به ترتیب: دانشگاه تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه علم وصنعت، دانشگاه فردوسی و دانشگاه شهید بهشتی هستند.

در این جدول نتایج رتبه بندی دانشگاه​های ایران از نظر رتبه بندی کشوری، رتبه بندی خاورمیانه و رتبه جهانی قابل مشاهده هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :