Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 254966
تاریخ انتشار : 23 فروردین 1398 22:28
تعداد بازدید : 120

حمایت ملت از پاسداران وطن؛ ایران اسلامی سبزپوش شد

راهپیمایی حمایت از سپاه و محکومیت اقدام ترامپ در تروریستی خواندن این نهاد مردمی در استان های مختلف کشورمان برگزار شد تا ایران اسلامی امروز در حمایت از پاسداران وطن و انقلاب سبزپوش شود.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: مردم ایران اسلامی در استان‌های مختلف کشورمان پس از اقامه نماز جمعه با شرکت در راهپیمایی ضمن محکومیت اقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خشم و نفرت خود را از این اقدام ابراز کردند.

در تهران مردم در راهپیمایی امروز (جمعه) در این راهپیمایی که از مقابل درب دانشگاه تهران تا میدان انقلاب برگزار شد، اقدام نابخردانه و غیرقانونی رئیس‌جمهور آمریکا، در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم کردند.

راهپیمایی مردم بوشهر در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم از مصلای نماز جمعه تا میدان قدس برگزار شد. این راهپیمایی در شهرهای مختلف استان نیز برگزار شد. مردم در این راهپیمایی شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّة»، «رهبر اگر فرمان دهد جان را فدایش می‌کنیم، جان را فدای نهضت پر افتخارش می‌کنیم»، «ترامپ جنایت می‌کند، سعود حمایت می‌کند»، «ای رهبر آزاد آماده‌ایم آماده» سر دادند.

تظاهرات خودجوش مردم مازندران هم پس از اقامه نمازجمعه در مناطق مختلف مازندران برای حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و محکومیت اقدام خصمانه ترامپ و آمریکا برگزار شد. در این تظاهرات مردمی و خودجوش، شرکت کنندگان در راهپیمایی با سردادن شعارهایی نظیر «من سپاهی ام» حمایت خود را از نیروهای مردمی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کردند.

حضور گسترده اقشار مردمی و مسئولان با لباس‌های سبز سپاهی و بسیجی در تظاهرات حمایت از سپاه پاسداران، چشمگیر بود.

در کردستان نیز ظهر امروز و بعد از اقامه خطبه‌های نماز جمعه در شهرها و مناطق مختلف استان راهپیمایی در راستای حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد. راهپیمایی حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شهر سنندج بعد از اقامه خطبه‌های نماز جمعه از مسیر خیابان حضرت امام خمینی به سمت میدان انقلاب انجام شد.

جمعی از مردم مشهد هم به همراه شرکت کنندگان در نماز جمعه همزمان با سراسر کشور با شرکت در راهپیمایی ویژه حمایت خود از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را اعلام کردند. در این مراسم که پس از اتمام نماز جمعه از رواق امام خمینی (ره) آغاز شد، شرکت کنندگان با سردادن شعارهای «ما همه سپاهی هستیم»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» خشم و انزجار خود را از اقدام اخیر آمریکا اعلام و همبستگی خود با سپاه پاسداران را اعلام کردند.

نماز جمعه امروز در سومین حرم اهل بیت (ع) رنگ و بوی دیگر داشت، عطر و بومی همدلی و اتحاد در فضای حرم مطهر شاهچراغ (ع) پیچیده بود. همه آمده بودند برای حمایت از کسانی که همواره آنها برای کمک و حمایت پیشقدم هستند و امروز مردم شیراز آمدند تا همه بدانند که قدر حضور و بودن آنها را می‌دانند و هیچگاه از حمایت آنها دست بر نخواهند داشت.

در استان گلستان هم مردم با در دست داشتن پلاکاردهای «من هم یک سپاهی ام» از سپاه به عنوان یکی از نیروهای نظامی برخاسته از بطن جامعه حمایت کردند. همچنین نمازگزاران با شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» و «ایران سپاهی شده، ترامپ روانی شده» انزجار خود را در قراردادن نام سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی از سوی آمریکا اعلام کردند و از سازمان و نهادهای بین المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل خواستند تا این اقدام غیرقانونی رئیس جمهوری آمریکا را محکوم کنند.

مردم دارالعباده یزد هم در این راهپیمایی با سر دادن شعارهای «آمریکا در چه فکریه، ایران پر از بسیجیه» و «ما همه پاسداریم» حمایت خود را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کردند. این راهپیمایی در اردبیل هم با حضور آحاد مختلف مردم از مقابل مصلای اردبیل واقع در مقابل بازار تاریخی این شهر آغاز و در خیابان امام خمینی (ره) اردبیل ادامه یافت.

استان مرکزی استان امام (ره)، امروز بار دیگر و همچون چهار دهه گذشته، شاهد خلق حماسه‌ای مردمی، برخواسته از غیرت و بصیرت امت در این خطه از ایران اسلامی بود و مردم جای جای این استان پس از اقامه نماز عبادی سیاسی روز جمعه، با حضور در راهپیمایی ضد آمریکایی و ضدصهیونیستی، انزجار خود را از اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا در تروریست خواندن سپاه پاسداران با فریادهای رسا اعلام کردند.

مسیرهای منتهی به مصلاهای نماز جمعه شهرهای استان سمنان هم امروز مملو از جمعیتی بود که فریاد مرگ بر آمریکا، من یک سپاهی‌ام، سپاهی با غیرت حمایت حمایت و … سر می‌دادند. این راهپیمایی در کرمان هم با حضور خیل عظیم نمازگزاران از مصلای امام علی (ع) تا میدان بسیج شهر کرمان برگزار شد.

در راهپیمایی اهواز هم مردم، علما و بزرگان حضور داشتند و برخی از مردم در حمایت از سپاه پاسداران لباس سبز رنگ سپاه را به تن کرده بودند. راهپیمایان قزوینی از مسجدالنبی تا میدان آزادی شعار مرگ بر آمریکا سر دادند و همبستگی ملت با نهادهای انقلاب بویژه سپاه را اعلام کردند.

در قم بسیاری از پاسداران سپاه علی بن ابیطالب علیه السلام استان در این راهپیمایی حضور داشتند و علاوه بر آن تعدادی از نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران از آمادگاه پدافند هوایی حضرت معصومه (س) قم دوشادوش سایر اقشار در حمایت از سپاه شعار دادند.

در رشت زن و مرد، پیر و جوان، مسئول و غیر مسئول همه آمده بودند برخی نیز با لباس سبز رنگ سپاه آمدند تا نشان دهنده سپاه تنها نیست و همه ایران سپاهی است. نمازگزاران لرستانی امروز پس از اقامه نماز جمعه در شهرهای مختلف این استان به راهپیمایی در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و محکومیت اقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه، پرداختند.

در کرمانشاه هم این مراسم از مقابل مسجد جامع با حضور آحاد مختلف مردم آغاز شد و راهپیمایان با سر دادن شعارهایی چون «ایران سپاهی شده، ترامپ روانی شده» و «سپاهی و دلاوریم، پیرو خط رهبریم»، «این همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده»، «مرگ بر آل سعود، مرگ بر آمریکا»، «الله اکبر، خامنه ای رهبر» و «لا اله الا الله، آمریکا عدوالله» به سمت میدان آزادی کرمانشاه حرکت کردند.

اقشار مختلف مردم شریف و نمازگزار سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی امروز پس از اقامه نماز جمعه با حضور در این راهپیمایی وحدت و همدلی خود را با سپاه و خشم و نفرتشان را از این اقدام ننگین شیطان بزرگ و صهیونیسم بین‌الملل به نمایش گذاشتند.


قطعنامه پایانی راهپیمایی: سپاه پاسداران، ترامپ و تفاله‌های استکبار را عصبانی کرده است


و اما شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی طی قطعنامه‌ای در پایان راهپیمایی حمایت از سپاه پاسداران اقدام آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی را به شدت محکوم کرد.

متن کامل قطعنامه به شرح زیر است:

«وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُم»

سوره مبارکه انفال آیه ۶۰

درود خدا و سلام خالصانه ملت ایران به سبزپوشان همیشه در صحنه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این یاوران دیروز امام راحل و امروز مقام عظمای ولایت، انقلاب اسلامی و مردم ایران که با بصیرت عمارگونه و تلاش مجاهدانه خود، معادلات دشمن مکّار و حیله‌گر را برهم زده و ترامپ شیطان‌صفت و ابله و تفاله‌های استکبار را عصبانی کرده‌اند.

اقتدار و تأثیرگذاری سپاه در صیانت و پاسداری از انقلاب اسلامی و امنیت کشور و نقش‌آفرینی سربازان امام المسلمین در عرصه‌های بین‌الملل و تحولات منطقه‌ای، دشمنان قسم‌خورده اسلام و این مرز و بوم را به استیصال و درماندگی کشانده و سردمداران تروریست‌پرور طاغوت اعظم، آمریکای خبیث این شیطان بزرگ و مصداق بارز استکبار با لابی‌گری صهیونیست‌ها در اقدامی سخیف و رذیلانه، سپاه پاسداران مقتدر انقلاب اسلامی را در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» قرار داد؛ اقدام نابخردانه‌ای که واکنش کوبنده قاطبه مردم شریف، تمامی گروه‌ها و مقامات ایران اسلامی و اغلب کشورهای جهان را در پی داشت.


اینک ما شرکت کنندگان در راهپیمایی ضدآمریکایی – صهیونیستی با فریاد رسا و ندای ملکوتی الله اکبر-خامنه‌ای رهبر و شعار کوبنده مرگ بر آمریکا- مرگ بر اسرائیل اعلام می‌داریم:

۱_ سپاه عزت‌آفرین پاسداران مولود انقلاب اسلامی، برخاسته از متن مردم و مؤلفه قدرت نظام با کارنامه درخشان ۴۰ ساله است که با استعانت از خداوند قادر متعال و جانفشانی در تمامی عرصه‌های مقابله مقتدرانه با توطئه معاندین و شکست مفتضحانه تروریست‌های تحت حمایت آمریکای خبیث، هشت‌سال دفاع مقدس، برخورد با ضدانقلاب مزدور استکبار، دفاع جانانه از حریم حرم، سازندگی و خدمتگزاری بی‌منت و فداکارانه در خدمت اسلام و مسلمین بوده و اوراق زرّینی را بر کتاب قطور افتخارات این نهاد مردمی افزوده است. لذا تمامی ملّت ۸۰ میلیونی ایران خود را سپاهی قلمداد و هر نوع اقدام علیه سپاه را اقدام علیه مردم و منافع ملی دانسته و شدیداً محکوم می‌نماید.

۲_ سردمداران کفرپیشه شیطان بزرگ آمریکا با کارنامه سیاه و جنایت‌های ضدبشری از جمله قتل و عام مردم مظلوم یمن، نیجریه، بحرین، فلسطین، افغانستان، سوریه و عراق را مصداق اَتَمِّ تروریست دولتی و تروریست‌پروری دانسته و اتخاذ تدابیر انقلابی قوای مقننه – مجریه و قضائیه و دیگر مسئولین نظام برای مقابله همه جانبه با این دشمن بشریّت و و اذناب زبون و ذلّت‌پیشه آن از جمله رژیم جعلی و خون‌آشام صهیونیستی و آل‌سعود خائن را خواهانیم.

۳_ دلیل وحشت رژیم کودک‌کش صهیونیستی و عصبانیت ترامپ ابله از سپاه پاسداران همانا اقتدار، شکست‌ناپذیری و تأثیرگذاری این سربازان دلاور و جان‌برکف اسلام در منطقه می‌باشد. بنابراین افزایش بیش از پیش قدرت بازدارندگی نظام با استفاده از همه ظرفیت‌ها و تقویت توانمندی و پشتیبانی پیشرفت‌های تسلیحاتی نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش و نیروی انتظامی را مطالبه جدّی ملّت از مسئولین دانسته و تحقق آن‌را خواهانیم.

۴_ تداوم حمایت همه جانبه از کشورها و ملّت‌های تحت ستم قدرت‌های شیطانی استکباری – صهیونیستی را وظیفه دینی، انقلابی و انسانی خود قلمداد و با هشدار قاطع نسبت به ماجراجویی‌های اخیر آمریکا و ولد نامشروع نظام سلطه، رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی، تمامیت ارضی فلسطین از جمله قدس شریف و جولان متعلق به سوریه را پاره‌تن امّت اسلامی و جدایی‌ناپذیر دانسته و هر نوع اقدام دشمنان اسلام و مسلمین در این رابطه را غیرقانونی – مغایر موازین بین‌المللی و محکوم به شکست قطعی می‌دانیم.

۵_ بیانیه مهم گام دوم انقلاب را سند بی‌نظیر در اختیار متفکّران و اندیشمندان برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف ۴۰ ساله دوم انقلاب اسلامی می‌باشد که اقدام جهادی آحاد مردم و مسئولین نظام برای تبیین واقع‌بینانه و عملیاتی نمودن آن و جامه عمل پوشاندن به رونق واقعی تولید به‌عنوان شعار سال‌جاری را مصرّانه خواهانیم.


نگاهی به برخی محورهای خطبه‌های امروز نماز جمعه مراکز استان‌ها


خطیب جمعه تهران: همه ایران سپاهی هستند

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اقدام آمریکا علیه سپاه تصریح کرد: ترامپ با یک اقدام احمقانه سپاه پاسداران را در لیست سازمان‌های تروریست قرار داد. اینکه یک نهاد حکومتی و نیروی نظامی یک کشور که از اجزای مهم هر نظام حکومتی است به عنوان یک گروه تروریستی محسوب شود، با همه اصول و مقررات بین المللی مغایرت دارد و من نمی‌دانم این ترامپ احمق چه بلد است و اینکه اصلاً می فهمد چه کار می‌کند یا نه؟

وی بیان کرد: بسیاری از کشورهای دنیا این اقدام آمریکا را زیر سوال برده و آن را موجب پیچیده‌تر شدن وضعیت خاورمیانه دانسته‌اند و برخی از خودی‌های آمریکا هم گفتند که این اقدام آمریکا جان نیروهای آمریکایی را به خطر می‌اندازد، یعنی خودشان می‌دانند اما خدا کند این ترامپ بفهمد.

امام جمعه موقت تهران افزود: امروز برای تمام مردم دنیا ثابت شده است که مادر تروریست آمریکا است و همین ترامپ به صراحت اعتراف کرده که طالبان و القاعده را بوجود آورده است. خودشان به صراحت اعلام کردند که بوجود آورنده تروریست بودند. حالا چی شده که بیانیه‌ای به این شکل علیه سپاه صادر می‌کنند؟ آمریکا داعش، جبهه النصره و احرارالشام را حمایت کرد و این سپاه بود که مولود خبیث آمریکا یعنی داعش را در منطقه به فلاکت انداخت و جلوی تحقق اهداف آمریکا در منطقه را گرفت.


امام جمعه مشهد: حمایت مردم از سپاه به دلیل خدمات این نیرو به ملت است

آیت الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در بارگاه منور رضوی برگزار شد اظهار کرد: طبق آموزه‌های عاشورا در ایثار باید تا مرز فدا کردن کودک شیرخواره پیش رفت و امام خمینی (ره) به سپاهیان توصیه کردند این آموزه را مدنظر قرار دهند که طی ۴۰ سال گذشته مورد توجه این نیرو بوده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: سپاه از روزی شروع کرد که یک گلوله توپ نداشت اما امروز به جایی رسیده که دشمن از قدرت موشکی این نهاد در هراس است و صدایشان درآمده است.

علم‌الهدی گفت: مردم طی سال‌های گذشته به خوبی دیده‌اند هیچ قدرتی توانایی مقابله با سپاه را ندارد و هیچ مانعی نیز برای این نیرو وجود ندارد و در عرصه‌های خدماتی نیز اقدامات زیادی به انجام رسیده است.

وی تصریح کرد: وقتی رئیس جمهور آمریکا به سپاه توهین می‌کند مردم در حمایت از این نیرو خروش می‌کنند زیرا خدمات سپاه را در طول سال‌های پس از انقلاب دیده‌اند.

امام جمعه مشهد بیان کرد: این اقدام آمریکا موجب مانور اتحاد نظام برای حمایت از سپاه تبدیل شد و مردم علاقه خود را به این نیرو نشان دادند و همه دنیا آن را به خوبی مشاهده کرد.


امام جمعه تبریز: دولت در مقابل اقدام نامشروع آمریکا مقابله به مثل کند

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی اعظم امام خمینی (ره) تبریز با محکوم کردن اقدام ترامپ در قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی اظهار داشت: این اقدام نابخرادانه و نامشروع نشانه دیگری از ضعف آمریکا در مقابل ملت ایران و نیروهای مسلح و سپاه است.

وی اقدام ترامپ را ناقض قوانین و معاهدات بین‌المللی دانست و افزود: استکبار جهانی از اولین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی بارها از سپاه پاسداران سیلی خورده و این اقدام را می‌توان واکنش آنها در برابر قدرت‌نمایی سپاه دانست.


امام جمعه ایلام: تحریم سپاه تحریم ملت ایران است

حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در خطبه‌های نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: حرکت مجلس و دولت در واکنش به تروریست خواندن سپاه نشانگر آن بود که این ارگان مردمی و مقدس متعلق به ملت است.

وی بیان داشت: سپاه مصداق کامل کسانی است که ایمان آوردند، ضمن هجرت، با جان و مالشان جهاد کردند و قرآن در وصف آنان می‌فرماید که این افراد بالاترین درجات را نزد خداوند دارند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا بزرگترین عامل بازدارنده‌ی تروریست در دنیا یعنی سپاه را در لیست تروریست‌ها قرار داده است، تصریح کرد: برای اولین بار است که یک نیروی نظامی رسمی در دنیا تحریم می‌شود، این موضوع همانند سایر موضوعات به بیشتر شناخته شدن سپاه در کل دنیا خواهد شد.


خطیب جمعه کردستان: سپاه پاسدارن خادم ملت و عامل اصلی امنیت و آرامش برای کشور است

امام جمعه موقت سنندج با اشاره به اینکه سپاه بازوی توانمند انقلاب اسلامی ایران است، عنوان کرد: گستاخی اخیر رئیس جمهور آمریکا و قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی خدشه‌ای در جایگاه این نیروی مردمی و جهادی ایجاد نمی‌کند.

وی با بیان اینکه سپاه مظهر خدمت رسانی به مردم ایران در تمامی زمینه‌ها است، افزود: امنیت و آرامش امروز نتیجه تلاش‌های سبزپوشانی است که با تقدیم جان خود ایران عزیز اسلامی را به اقتدار و عزت بیشتری رسانده‌اند.

ماموستا حسینی با اشاره به اینکه دشمن فکر می‌کرد با قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی به اهداف شوم خود خواهد رسید، یادآور شد: این اقدام باعث شد تا سپاه به محبوبیت بیشتری در میان مردم دست پیدا کند.


امام جمعه کرمانشاه: ولایت فقیه و سپاه همواره نقطه قوت و قدرت کشور بوده‌اند

آیت الله علما امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند آمریکا همواره با اصل ولایت فقیه و سپاه پاسداران مشکل داشته است و می‌خواهد که این دوتا نباشند.

وی تأکید کرد: ولایت فقیه و سپاه همواره نقطه قوت و قدرت ما در این کشور بوده‌اند و این دشمنی‌های آمریکا و متحدانش تازگی ندارد.


خطیب جمعه سمنان: هزینه‌های آمریکا علیه ایران اسلامی بی‌نتیجه است

امام جمعه موقت سمنان با بیان اینکه اقدام نابخردانه ترامپ در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره محکوم است، ابراز کرد: خدعه دشمنان همواره به خودشان باز خواهد گشت و امروز به فضل خدا شاهد هستیم که این اقدام آمریکا چه انسجامی را در درون کشور به وجود آورده است.

عبدوس با بیان اینکه عامل اصلی شکست خوردن آمریکا با هزینه‌های گزاف در خاورمیانه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود، تاکید کرد: امروز اقتدار ایران اسلامی در منطقه و جهان نمایان گر این موضوع است.

وی افزود: آمریکا و همراهانش می‌خواهند فعالیت‌های شوم خود را به نهاد مقدس سپاه پاسداران، نسبت دهند حال آنکه کارنامه این کشور در منطقه و در پرورش تروریست‌ها و تکفیری‌ها بر همگان روشن است.


امام جمعه قم: سپاه پاسداران در مقابله با دشمن در مرزها و در دفاع از حرم پیشتاز بوده است

وی گفت: هیچکس نباید برای توانمندی ارتش و سپاه دغدغه‌ای داشته باشد و همه امکانات مورد نیاز این نیروهای مسلح در دریا و زمین و هوا باید فراهم شود و دشمنان باید بدانند که صبر و فداکاری نیروهای جوان کشور سدی در برابر آنها خواهد بود.

امام جمعه قم تأکید کرد: سپاه پاسداران هم در مقابله با دشمن در مرزها و هم در دفاع از حرم پیشتاز بوده است و روش آمریکا در این ۴۰ سال شکست خورده است و این احمق‌ها همان روش‌ها را دنبال می‌کنند.


امام جمعه بندرعباس: تحریم سپاه یعنی پشت پا زدن به قانون اساسی

وی در ادامه در خصوص تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی رئیس‌جمهور ایالت متحده آمریکا، تصریح کرد: این حرکت غلط، غیرقانونی و برخلاف عرف بین‌المللی محکوم است.

امام‌جمعه بندرعباس با بیان اینکه سپاه پاسداران حمایت یک ملت را پشت سر خود دارد، افزود: همه ما حمایت قاطعمان از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را اعلام می‌کنیم.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با اشاره به اینکه طبق اصل ۱۵۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران وظیفه نگهبانی و حراست از انقلاب اسلامی ایران و دستاوردهایش را بر عهده دارد، اظهار کرد: ترامپ مثل آنکه نمی‌داند و بی درک است که سپاه پاسداران مجموعه‌ای است که ریشه در متن قانون اساسی دارد و تحریم این نیرو، یعنی به جنگ قانون اساسی کشورمان رفتن و این به معنای پشت پا زدن به قانون اساسی کشورمان است.

وی با بیان اینکه اهانت ترامپ به سپاه پاسداران باعث شد تا شناختمان به سپاه پاسداران ریشه‌دارتر شود، خاطرنشان کرد: تا انقلاب اسلامی ایران پابرجاست، سپاه پاسداران هم خواهد بود و کسی که قصد تحریم سپاه پاسداران دارد یعنی قصد مقابله با ایران اسلامی دارد.


امام جمعه ساری: سپاه از جنس مردم است

آیت الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نمازجمعه ساری با بیان اینکه سپاه از جنس مردم و در کنار مردم است، تصمیم و حرکت نابخردانه ترامپ مبنی بر تروریست خواندن سپاه را محکوم کرد و گفت: تکلیف ترامپ با خودش هم معلوم نیست وی یک دیوانه محسوب می‌شود.

وی با اظهار اینکه برچسب ناجور تروریست بودن به ایران نمی چسبد و در شأن انقلاب اسلامی و سپاه محمدی (ص) نیست ادامه داد: تروریست‌ها همواره با سیلی‌های محکم سپاه مواجه شده‌اند و آمریکا با این اقدام خود را رسوا کرده است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه نهال مقدس سپاه پاسداران به دست حضرت امام راحل غرس شده است افزود: ما حامی سپاه و سپاهی هستیم و با پوشیدن لباس مقدس سپاه در نمازجمعه و راهپیمایی برابر دشمن می‌ایستیم و شعارهای مرگ بر آمریکا سرخواهیم داد.

آیت الله طبرسی با اظهار اینکه ترامپ و همپیمانانش بداند ایران اسلامی سرتاسر سپاهی و بسیجی است گفت: سپاه از جنس مردم است و ترامپ از این وحش دارد.


امام جمعه رشت: تروریست خواندن سپاه از سوی آمریکا اقدام عجیب و جدیدی نیست

آیت فلاحتی با اشاره به شکست‌های متعدد آمریکا از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه، گفت: سپاه در شکست فتنه و نقشه شوم آمریکا در سال‌های ۸۸، ۹۶، عبور از تحریم‌ها، تکمیل پروژه‌های نفتی، تأمین امنیت داخلی و حفظ امنیت در کشورهای منطقه، نقش اساسی را ایفا کرده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه آمریکا بداند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خار و استخوان در چشم و گلو آنها است و از عقده‌ای که گرفته‌اند باید بمیرند، افزود: امروز مردم در سراسر کشور در حمایت از قوای نورانی سپاه در راهپیمایی شرکت می‌کنند. سپاه برآمده از دل مردم و در کنار مردم خواهد ماند.

وی با اشاره به اینکه حرکت زشت دولتمردان آمریکا را به فال نیک می‌گیریم، تاکید کرد: این حرکت آمریکا اگر دارای تاریخ مصرف کوتاه مدت باشد سبب ننگ خود آنها و اگر ادامه دار باشد با واکنش تند ارتش‌های جهان مواجه می‌شوند و دیگر آمریکایی و افسرانشان در هیچ نقطه از دنیا دارای امنیت نیستند.


امام جمعه شیراز: دشمنان از حرکت ذوالفقار علی (ع) ترسیدند

آیت الله دژکام افزود: امروز همه عرصه‌هایی که نظام اسلامی و ملت مسلمان نیاز به کمک دارند سپاه حاضر است و هرکس کاری برای خداوند انجام دهند سپاهی است و یک ملت همه یکی هستند و یک صدا فریاد حمایت از اسلام، مظلومین و مبارزه با ظلم را سردادند.

نماینده ولی فقیه در فارس گفت: امروز سپاه ذوالفقار علی (ع) است، در عرصه خودکفایی سپاه وارد میدان شد، هرجاییکه مدیران نیازمند عظم جهادی باشند سپاه آماده است و این افتخار است که ترامپ با سپاه دشمن است.

وی افزود: این ملت و سپاه باید به خودش ببالند که دشمنان خدا دشمن آنها شده است.


امام جمعه زنجان: اقدام خصمانه آمریکا علیه سپاه وحدت را در جامعه ایران افزایش داد

آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه امروز زنجان بابیان اینکه سپاه پاسداران همواره پاسدار اقتدار و عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است، افزود: سپاه در برهه‌های حساس در کنار ملت بزرگ ایران بوده و به مقابله با دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پرداخته است.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران همواره قدردان رشادت‌ها و ایثار نیروهای مسلح در ارتش و سپاه و سایر نیروها هستند، ادامه داد: اقدام احمقانه ترامپ در تروریستی اعلام کردن سپاه، نشان از ناتوانی و اضمحلال آمریکا دارد.

خاتمی با بیان اینکه سپاه در همه عرصه‌ها توطئه‌های دشمنان را ناکام گذاشته است، افزود: سپاه مانع از تحقق اهداف شوم آمریکا در منطقه خاورمیانه شد و با از بین بردن داعش، نقشه آمریکا را در تجزیه کشورهای منطقه خنثی کرد.


خطیب جمعه همدان: اقدام آمریکا احمقانه بود

امام جمعه موقت همدان با بیان اینکه آمریکا با اقدامی احمقانه سپاه را تروریستی اعلام کرده است، عنوان کرد: سپاه منطقه را از وجود داعش پاک کرده و همین موجب خشم آمریکا شده است.

آیت الله موسوی‌اصفهانی با اشاره به اینکه مردم به سپاه علاقمند بودند و اقدام اخیر آمریکا باعث شد این علاقمندی بیشتر شود، گفت: مجلس شورای اسلامی باید هرچه زودتر در خصوص مقابله با آمریکا تصمیم راسخ بگیرد.


امام جمعه بوشهر: اقدام آمریکایی‌ها نوعی وارونگی و تحریف حقایق است

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری با محکوم‌کردن معرفی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمره گروه‌های تروریستی از سوی استکبار جهانی بیان کرد: این اقدام آمریکایی‌ها نوعی وارونگی و تحریف حقایق است.

وی با بیان اینکه آمریکا عمله صهیونیسم بین الملل و کانون شرارت، استعمار و تروریسم است، افزود: ایران اسلامی خود قربانی تروریسم است و امروز فریاد مرگ بر آمریکا فریاد همه مظلومان عالم است.

امام جمعه بوشهر با اشاره به نقش سپاه در سرکوب کردن گروه‌های تروریستی از جمله داعش اضافه کرد: استکبار جهانی با حمایت رسانه‌ای و مالی از تروریسم، خود منشأ تشکیل همه گروه‌های تروریستی در دنیاست.


امام جمعه بجنورد: سپاه پاسداران به انقلاب گره خورده است

حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بجنورد، اظهار کرد: آمریکایی‌ها به خیال خود علیه سپاه و انقلاب نقشه می‌کشند و گربه رقصانی می‌کنند در حالی که این نقشه‌ها علیه سپاه پاسداران نتیجه‌ای نخواهد داشت.

یعقوبی افزود: ملت ایران باید بدانند همه جا دشمن وجود دارد و ذات دشمن با فریبکاری و حیله‌گری عجین شده و اگر در مقابل این متجاوزان ایستادگی کنیم قطعاً شکست خواهند خورد.


امام جمعه موقت قزوین: مردم ایران همه سپاهی هستند وترامپ را از توهین خود پشیمان می‌کنند

امام جمعه موقت قزوین در ادامه با اشاره به حرکت اخیر رئیس جمهور آمریکا در توهین به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: علت این توهین بخشی ناشی از ذات پلید ترامپ است و بخش دیگر آن به نقش سپاه در اتفاقاتی است که آمریکا را به هراس انداخته است.

وی افزود: فضاحت آمریکا در حدی است که وقتی خاشقجی توسط عربستان کشته می‌شود هرگز از سوی ترامپ مورد انتقاد هم قرار نمی‌گیرد زیرا پولش را گرفته است و این بی آبرویی برای استکبار کافی است تا ملت‌ها با ذات آنها اشنا شوند.


امام جمعه خرم‌آباد: سپاه خار چشم استکبار جهانی است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعلام رئیس جمهور احمق و نادان آمریکا مبنی بر تروریست بودن سپاه و این اقدام ابلهانه رئیس جمهور نادان آمریکا، عنوان کرد: این موضوع، موضوع بسیار مهمی است، شاید به ذهن بیاید که چرا آمریکایی‌ها دست به چنین کاری زدند؟ چرا رئیس جمهور آمریکا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را که یک نهاد رسمی در داخل کشور است را به عنوان تروریست اعلام کرد در حالی که تنها نهادی که در روی کره زمین با تروریست مبارزه کرد سپاه بود؟

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه جواب این امر خیلی روشن است، بیان داشت: آمریکا سیلی محکمی از سپاه خورده است، موفقیت‌های سپاه در عرصه نظامی و خدمت رسانی باعث شده که ترامپ عقده گشایی کند.


امام جمعه موقت اصفهان: آمریکا از قدرت سپاه پاسداران درهراس است

آیت الله مهدوی با بیان اینکه تمامی نیروهای مسلح ایران از دستاوردهای انقلاب اسلامی و تمامیت نظام با همه وجود و در همه برهه‌های زمان دفاع می‌کنند، تاکید کرد: سپاه به دل‌های اقشار مردم ما نفوذ کرده است و با حمایت مردم استوارتر از گذشته به راه خود در حمایت از مردم و ایستادگی در برابر دشمنان نظام ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه همه دنیا می‌دانند که آمریکا حامی تروریست و ایجادکننده گروهک‌های تروریستی مانند داعش است، ابراز داشت: آمریکا به خوبی می‌داند که سپاه قدس شر داعش را از سر دنیا کمک کرد و از این قدرت سپاه در هراس است.


امام جمعه ارومیه: ترامپ با تروریست نامیدن سپاه باردیگر احمق بودن خود را ثابت کرد

حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه با بیان اینکه تفکر احمقانه ترامپ در رابطه با سپاه مضمحلل شدن آمریکا را در منطقه تعجیل کرد افزود: به ظواهر آراسته اروپایی‌ها دقت نکنید روحیه توحش هنوز در آن‌ها وجود دارد.

وی ادامه داد: حرف احمقانه ترامپ سپاه را در جوامع بین‌المللی نه تنها تحقیر نکرد بلکه باعث شناخته شدن این نیروی نظامی در جوامع بین‌المللی شد.


امام جمعه یزد: سپاه جدای از ملت نیست

آیت الله محمدرضا ناصری با اشاره به حرکت ناشایست ترامپ و دولت آمریکا علیه سپاه پاسداران افزود: اینکه آنها سپاه را تروریست نامیدند هیچ اهمیتی ندارد بلکه مقام و منزلت عزیزان ما در سپاه را هر روز بالاتر می‌برد.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: یک مجله آمریکایی هم این موضوع را مورد تحلیل قرار داده و گفته که آمریکا حرکت بسیار اشتباهی انجام داد و به وسیله این حرکت، امروز مردم ایران بیش از پیش با سپاه همراه و همکار شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه سپاه یک گروه سیاسی و جدای از این ملت نیست و از عظمت بسیار بالایی برخوردار است، گفت: این نهاد بر اساس توکل و تقوا به مقابله با دشمنان در تمام عرصه‌ها می‌پردازد.


امام جمعه اراک: یاوه‌گویی‌های آمریکا بر محبوبیت سپاه پاسداران بی تأثیر است

قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای بیت المقدس شهر اراک اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دل امت ایران جای دارد، بنابراین دشمنان و بدخواهان نظام و انقلاب نمی‌توانند با ادعاهای پوچ و بی جا همچون تروریست خواندن آن، جایگاه این نهاد انقلابی و مردمی را تغییر دهند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: ادعای تروریست بودن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خطای بزرگی بود که آمریکا مرتکب آن شد و بر کسی پوشیده نیست که این اقدام در راستای تأمین منافع نتانیاهو و رژیم جعلی صهیونیستی صورت گرفت و همه شاهد بودیم که ایادی استکبار و متحدان آمریکا در منطقه از این مساله حمایت کردند.


امام جمعه گرگان: ترامپ از تحریم سپاه پشیمان خواهد شد

آیت الله سید کاظم نورمفیدی به جایگاه سپاه در منطقه و ایران اشاره کرد و افزود: سپاه نهادی است که برای حفظ انقلاب و دستاوردهای آن و حمایت از مردم ایران و منطقه در برابر هرگونه تعدی و تجاوز شکل گرفت.

نورمفیدی به عنوان نمونه به خدمات سپاه در خارج از ایران و در کشورهایی همچون سوریه و عراق اشاره کرد و تصریح کرد: هنگامی که دولت رسمی این کشورها درخواست کمک داشتند این سپاه بود که یک تنه با همراهی نیروهای مردمی توانست این کشورها را به ثبات و پایداری برساند.


امام جمعه شهرکرد: سپاه تمام برنامه‌های آمریکا را با شکست مواجه کرده است

حجت الاسلام محمد علی نکونام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمام برنامه‌های آمریکا را با شکست مواجه کرده است، اظهار داشت: سپاه انقلاب اسلامی تمام برنامه‌های ضد انقلابی را با شکست مواجه کرده است.

وی بیان کرد: سپاه در جامعه محبوبیت بالایی دارد و همه با وحدت از سپاه حمایت کردند.


خطیب جمعه اردبیل: سپاه عامل ناکامی آمریکا درخاورمیانه است

آیت الله سیدحسن عاملی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل با بیان اینکه هیچ نعمت خداوند مثل نعمت عقل نیست و ضربه‌ای که بی عقلی به خود، جامعه، بشریت و دین می‌زند، هیچ عنصری نمی‌زند، اضافه کرد: تصمیم ترامپ در قرار دادن سپاه در ردیف داعش، ظهور بزرگ بی عقلی زمامدار آمریکاست.

وی بیان داشت: این تصمیم ذره‌ای اثر مثبت برای آمریکا ندارد و برای کشور ما هم هیچ تأثیری ندارد چون بوش قبل از او سپاه ما را تحریم کرده است و جعل سپاه در لیست تروریسم نه در تجارت ایران، نه در امنیت آن و نه در هیبت و هیمنه سپاه تأثیری ندارد؛ بلکه این تصمیم، هم هیبت سپاه را بالا برد و هم محبوبیت آن را بیشتر کرد و هم ملت ما را منسجم کرد.


امام جمعه موقت بیرجند: اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران نشانه استیصال استکبار جهانی است

حجت‌الاسلام محمد مختاری گفت: اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران در تروریست خواندن این نهاد به عنوان بخشی از نیروی مسلح کشور یک اقدام نابخردانه، در راستای جنگ روانی و خلاف قواعد حقوقی است.

وی با بیان اینکه آمریکا خود مظهر تروریست است، اظهار کرد: همه انسان‌های آگاه و باوجدان می‌دانند که انقلاب و سپاه پاسداران هیچ میانه ای با تروریست و به بردگی گرفتن ملت‌ها ندارد.


سپاه پاسداران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :