Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 257384
تاریخ انتشار : 7 تیر 1398 22:46
تعداد بازدید : 143

معاون وزیر بهداشت : بیش از ۲۶ هزار تخت بیمارستانی در کشور راه اندازی شد

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی گفت:از آغاز اجرای طرح تحول سلامت بیش از ۲۶ هزار تخت بیمارستانی در کشور راه اندازی و به مجموع تخت های موجود اضافه شده است.

به گزارش ایرنا، دکتر کریم همتی روز چهارشنبه در همایش خیران حوزه سلامت خلخال افزود: با وجود بروز مشکلاتی در روند طرح تحول سلامت کشور ناشی از مشکلات مالی، این طرح همچنان از طرح های بسیار موفق در کاهش هرینه های پرداختی درمان از جیب مردم محسوب می شود.

او گفت: تحقق خواسته و تاکید مقام معظم رهبری در حذف دغدغه پولی مردم در مراجعه به مراکز درمانی از جمله اهداف مهم طرح تحول سلامت کشور می باشد که به خوبی و درستی این امر محقق شده است.

او اظهار کرد: با کلید خوردن این طرح در سال ۹۳ بسباری از مشکلات کمبود دارو در کش ور ونیز تأمین هزینه تهیه دارو برای بیماران صعب العلاج برطرف شد هرچند در برخی از زمینه ها همچون پوشش بیمه سلامت رایگان همه ایرانیان بدلیل بروز مشکل تأمین مالی طرح به مشکل برخورده است.

وی گفت: با وجود اینکه در سال جاری مشکلات مربوط به سایر حوزه در کشور به علت افزایش فشار تحریم های خارجی چندین برابر شده ولی در حوزه سلامت خوشبختانه تعداد داروهای کمیاب سال قبل از ۳۵ نوع به ۱۸ مورد در سال جاری کاهش یافته است.

همتی اظهار کرد: با توجه به ساخت مشابه داخلی این داروهای خارجی هم اکنون هر ۱۸ نوع داروی خاص در داخل کشور تولید می شود وزارت بهداشت و درمان واردات مشابه خارجی این داروها را ممنوع اعلام کرده اسنت.

وی گفت: با اجرای طرح تحول سلامت هم اکنون همه بیمارستان های شهرهای کوچک کشور به امکانات "ای، سی، یو"، سی، سی یو و سایر امکانات پزشکی پیشرفته و بروز مجهز شده و با این کار یکی از اهداف مهم طرح که حذف هزینه های مربوط به سفرهای بیماران به مراکز درمانی شهرهای بزرگ و تمرکز زدایی درکشور بود تحقق یافته است.

همتی بیان کرد: با این وجود بازهم مردم در حوزه سلامت از برخی کمبودها رنج می برند که انتظار از مجامع خیران سلامت یاری دولت در این زمینه با کمک به تأمین هزینه های درمان افراد نیازمند جامعه است.


 بیمارستان کهگیلویه و بویراحمد


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :