Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 257787
تاریخ انتشار : 24 تیر 1398 22:39
تعداد بازدید : 85

خیر تهرانی بیش از یک میلیارد ریال به ایتام کردستانی کمک کرد

احمد اسحاق بیگی خیر تهرانی در یک اقدام خداپسندانه حمایت ۱۰۰ نفر از کودکان ایتام زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان را بر عهده گرفته و تاکنون بیش از یک میلیارد ریال به آنان کمک کرده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این خیر تهرانی از سال ۹۵ حامی این تعداد کودک یتیم در استان شده و بصورت میانگین ماهیانه ۵۰۰ هزار ریال به حساب آنان وایز می کند و تاکنون در این حوزه یک میلیارد و ۶۱۰ میلیون ریال کمک کرده است.

محمد رسول شیخی زاده افزود: اکنون بیش از ۶ هزار کودک یتیم و محسنین زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان قرار دارند که توسط ۱۶ هزار حامی بومی ساکن داخل و خارج از استان به شیوه های مختلف حمایت می شوند.

وی یادآور شد: این خیر تهرانی علاوه بر حمایت از این تعداد ایتام تاکنون ۱۱ مورد جهیزیه برای نوعروسان نیازمند زیرپوشش این نهاد تهیه کرده است، که در آخرین مورد آن، جهیزیه ۲۳ نوعروس شامل یخچال، گاز و فرش را تأمین و در اختیار آنان قرار داد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان پرداخت کمک هزینه برای خرید سه مورد مسکن مددجویی را از دیگر کمک های این خیر تهرانی در استان اعلام کرد و گفت: این فرد نیکوکار همچنیبن به مناسبت های مختلف ۷۰۰ میلیون ریال به مددجویان زیرپوشش کمک موردی کرده است.

درحال حاضر ۱۵۰ هزار نفر در قالب ۷۵ هزار خانوار کردستانی زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند و از خدمات و حمایت های این نهاد در استان بهره مند می شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :