Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 258255
تاریخ انتشار : 9 مرداد 1398 22:50
تعداد بازدید : 101

تولید ۹۷ درصدی دارو ها در کشور

معاون رییس جمهور: ۹۷ درصد دارو ها در داخل تولید می شود؛ در تلاشیم تولید ۳ درصد باقی مانده را هم انجام دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از  خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران؛ معاون علمی و فناوری رییس جمهور عصر امروز در نشست شورای اداری استان با اشاره به این که97 درصد داروهای مورد نیاز کشور ، در داخل تولید می شود گفت: در تلاشیم تا تولید 3 درصد باقی مانده دارویی را هم در کشور محقق کنیم.

سورنا ستاری به ظرفیت های مازندران به ویژه در حوزه علمی اشاره کردو با انتقاد از بهره نگرفتن صحیح ظرفیت های علمی در استان افزود: در دنیای امروز که خام فروشی دیگر جایگاهی ندارد، باید تلاش کرد ارزش افزوده کالاها را با بکارگیری صحیح دانش بالا برد.

ستاری با بیان اینکه پژوهش زمانی در آمد زا می شود که بخش های خصوصی به آن ورود کنند گفت : پارسال 4 هزار و 500 شرکت دانش بنیان کشور 90 هزار میلیارد تومان صادرات داشتند.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاهها باید عدد قابل توجهی از درآمد خود را از فروش ایده های علمی که با حضور بخش خصوصی اجرایی می شود تامین کنند ، رسیدن به این هدف را بدون اهمیت دادن به پارکهای علم و فناوری و مراکز دانش بنیان ناممکن دانست.

معاون علمی فناوری رییس جمهور با تاکید بر ایجاد اقتصادی با محوریت نیروی انسانی کارآمد، این نوع اقتصاد را اقتصاد درآمدزا دانست و گفت: 2 هزارو 500 دانشجو سالانه به خارج از کشور اعزام می شدند اما اکنون دانشجویان با شکل گیری شرکت های دانش بنیان علاوه بر ایجاد ارزش افزوده در کشور ، اشتغال نیز ایجاد می کنند.

ستاری، همچنین ایران را از کشورهای نمونه منطقه در حوزه استارتاپ ها دانست و با بیان اینکه سیاست کلی استان باید حمایت از جوانان و نخبگان علمی باشد و نهاد علمی فناوری ریاست جمهوری آمادگی ارائه هر گونه حمایتی از این افراد را دارد، از مدیران استانی خواست؛ راه پیش روی جوانان را باز بگذراند و با مناسب سازی محیط کسب و کار زمینه های حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی را فراهم کنند .

undefined


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :