Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 262371
تاریخ انتشار : 21 مهر 1398 12:32
تعداد بازدید : 101

نخستین عمل جراحی مغز در بوکان انجام شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان گفت: با افتتاح کلینیک مغز و اعصاب بیمارستان شهید قلی پور این شهرستان، نخستین عمل جراحی مغز و اعصاب بر روی یک کودک ۱۴ ماه انجام شد.

محمد عباسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: کلینیک جراحی مغز و اعصاب بیمارستان بوکان در قالب طرح تحول نظام سلامت تاسیس شد و پس از تجهیز از روز گذشته با حضور کادر پزشکی متخصص اقدام به پذیرش بیماران مغز و اعصاب کرد.

عباسی ادامه داد: با پیگیری های مستمر صورت گرفته و با همت و تلاش مسوولان یک پزشک متخصص جراح مغز و اعصاب نیز برای این بخش که از نیازهای اصلی بخش درمان شهرستان بود، جذب شد و در زمان حاضر در حال فعالیت است.

وی گفت: نخستین بیمار که در این بخش مورد عمل جراحی مغز و اعصاب قرار گرفت کودک ۱۴ ماهه ای بود که به دنبال سقوط از ارتفاع ۴.۵ متری، دچار ترومای شدید از ناحیه سر شده بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان با بیان اینکه این عمل جراحی نسبتا سنگین حدود سه و نیم ساعت طول کشید، اضافه کرد: در حال حاضر کودک کاملا هوشیار بوده و از علایم حیاتی پایداری برخوردار است و در بخش مراقبت های ویژه، تحت پرستاری و مراقبت می باشد.

وی ادامه داد: در صورتی که این بخش راه اندازی نشده بود این بیمار باید برای درمان به مرکز استان اعزام می شد.

وی در خصوص برنامه حضور متخصص جراح مغز و اعصاب در درمانگاه این بیمارستان اضافه کرد: این متخصص در روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه اقدام به پذیرش و معاینه بیماران مغز و اعصاب خواهد کرد و با راه اندازی این بخش علاوه بر بوکان بیماران شهرستان های همجوار از جمله تکاب، شاهین دژ ، بانه و سقز نیز می توانند از خدمات آن برخوردار شوند.

بیمارستان بوکان دارای ۶ بخش جراحی زنان و مردان، آی سی یو، سی سی یو، کودکان، ان آی سی یو و بخش داخلی است و ظرفیت پذیرش ۲۷۳ نفر را دارد.

یک هزار و ۲۰۰ نفر پرسنل در شبکه بهداشت و درمان این شهرستان هم اکنون مشغول خدمات دهی به مراجعه کنندگان هستند.


جراحی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :