Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 262870
تاریخ انتشار : 11 آبان 1398 23:4
تعداد بازدید : 247

ایران اکنون در جهان، صاحب قدرت است

سرلشگر سلامی: ما در تحریم و فشار ها رشد کرده ایم و اکنون هم صاحب قدرتیم و هم اراده این قدرت در اختیار ماست.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرلشگر حسین سلامی در مراسم رونمایی از دیوارنگاره های لانه جاسوسی سابق آمریکا که امروز در محل لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار شد، با تبریک فرارسیدن ایام ماه مبارک ربیع الاول، افزود: خداوند را سپاسگزارم که در آستانه چهلمین سال پایان دادن به اعمال سیاست های آمریکا در ایران بزرگ و سرآغاز یک مبارزه جهانی با سیطره طلبی های آمریکا در این مکان حاضر شدم که سال ها مرکز طراحی راهبرد ها و سیاست های خصمانه آمریکا علیه ایران بوده است.
وی ادامه داد: حقیقت این است که می توان آمریکا را هویتی متضاد و متناقض توصیف کرد. یک شخصیت سیاسی کاملا تضادگونه که همانطور که می دانید در اکثر جنگ های بزرگ جهان و همچنین جنگ های ۴۰ سال اخیر در منطقه جهان اسلام یا باواسطه یا مستقیم نقش اول را ایفا کرده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه در طول حیات سیاسی آمریکا تاکنون ۸.۵ میلیون کشته حاصل مداخلات سیاسی این کشور در غرب و شرق عالم بوده است، تصریح کرد: آمریکا در جنگ با مکزیک گرفته تا جنگ های جهانی اول و دوم بزرگ ترین صادرکننده سلاح در جهان و اصلی ترین طرف جنگ ها بوده است، اما روی کاغذ و در گفتار مقامات آمریکایی از امن شدن جهان صحبت می کند. اما واقعیت های روی زمین چیز دیگری را نشان می دهد چرا که واقعیت های درون ذهن مقامات امریکای جز نابودی کشور های دیگر نیست، اما مدام از مقابله با توسعه صلاح های کشتار جمعی حرف می زند درحالی که اولین کشوری است که به سلاح های هسته ای دست یافته است.
سردار سرلشگر سلامی افزود: آمریکا تاکنون دوبار از سلاح هسته ای استفاده کرده و هزاران نفر را در کسری از ثانیه کشته است آیا چنین کشوری که سلاح هسته ای در اختیار دارد و دنیا را به نابودی می کشاند می تواند ادعای مقابله با چنین چیزی را داشته باشد. آمریکا درحالی از حقوق بشر سخن می گوید که در همه نقاط دنیا آن را نادیده می گیرد. آیا هجوم شبانه نیرو های آمریکایی به مردم عراق حقوق بشر است؟ آیا زندان های ابوغریب، گوآنتانامو و زندان های کشف نشده نماد حقوق بشر است؟ این یک توصیف جدید از حقوق بشر است که آمریکا ارائه داد و نگاه جهان از لنز چشم های آمریکایی یعنی هیچ کس حق زندگی آزاد، آرام و عزتمند ندارد و همه باید امریکا و جنایاتش را تحمل کنند.
وی گفت: در نگاه دیگر همه دستگاه های شکنجه به دست آمریکا ساخته و به نقاط دیگر دنیا ارسال می شود. آمریکا از دموکراسی حرف می زند، اما همه مهره های عالم از جعفر نمیری در سودان، شاه ایران، پادشاهان مرتجع در کشور های اسلامی و ... هر دیکتاتوری که می شناسید توسط آمریکا یا به حکومت رسیده یا حمایت شده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه همه کودتا ها نیز همیشه به دست آمریکایی ها رقم خورده است، خاطرنشان کرد: کودتای سال ۱۳۵۳ در ایران به رهبری آمریکا باعث ۲۵ سال حاکمیت شاه ایران شد و همچنین منجر به عقب ماندگی و گسترش خوی استعمار و استثمار در ایران گشت. آیا رژیم طراح این کودتا ها می تواند پرچمدار دموکراسی در جهان باشد؟ به نظر می رسد دموکراسی و حقوق بشر باید با تعاریف واژگان جدیدی در عالم مورد تجدیدنظر قرار گیرد. این ارمغان آمریکا برای همه کشورهاست.
سردار سرلشگر سلامی ادامه داد: رئیس جمهور فعلی آمریکا صراحتاً اعلام کرد که دولت قبلی خالق داعش بوده است داعشی که نشانه های استثنائی ترین جنایات بشر به نام او ثبت شده و بخشی از آن ها از دریچه دوربین ها به جهان منتقل شده است. آیا آواره شدن مردم سوریه و تبدیل شدن یک کشور عزیز به یک کشور ذلیل فراموش شدنیست؟ آیا حمله به کارخانه سرم سازی در سودان، سقوط هواپیمای ایرباس ایرانی با ۲۹۰ مسافر نشانه از هویت آمریکا در جهان نیست؟ خوشبختانه پس از انقلاب اسلامی ایران تاکنون قدرت آمریکا در فرسایش قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه آمریکا از سطوح راهبردی خود تغییر مسیر داده است، گفت: حافظان امریکا دیگر قادر نیستند حافظان مطمئنی برای آمریکایی ها در اقصی نقاط عالم باشند چرا که منافعی برای خود تعریف کرده اند و همچنین خیزش عظیم فراجغرافیایی علیه آن ها موجب شده تا آن ها گسترش بیش از حد نظامی دهند. آمریکایی ها سالهاست نمی تواند موازنه ای میان هزینه های کارهایشان و مسائل اقتصادی کشور خود برقرار کنند. آن ها در مارپیچ هزینه های خود گیر افتاده اند و هرچه بیشتر خرج می کنند بیشتر شکست می خورند.
فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: در جهان مرسوم بوده دیگران هزینه می کردند تا آمریکا سودش را ببرد، اما حالا برعکس این شده، آمریکا هزینه کرده و دشمنانش از آن بهره برداری می کنند. آمریکایی ها در فلسفه های سیاسی شان شکست خوردند چرا که این فلسفه به غارت کشور های دیگر برای برتری آمریکا در دنیا معتقد است. اما چنین فلسفه ای دشمن ساز است و باعث پیروزی نمی شود.
سردار سرلشگر سلامی تصریح کرد: مقاومت سیار است و مرزهایش را گسترش می دهد و برای آمریکا سازوکار های وجود یک تغییر برای استفاده از عناصر یک قدرت از دست رفته است و به همین دلیل آن ها با فقدان استراتژی و نبود راهبرد مواجه شدند و به این درجه از ناتوانی رسیدند که دارای قدرت هستند، اما تدبیری که به این قدرت کمک کند، ندارند چرا که این قدرت، خسته، فرسوده، کهنه و پرهزینه شده و وقتی نتیجه نمی گیرد افسرده نیز می شود. آمریکا در افغانستان گروهک های تروریستی ساخت، اما در آخر مجبور به نابودی آن ها شد. همچنین سرکرده داعش را پرورش داد، اما مجبور به سرنگونی آن شد این رفتار آمریکا بیشتر شبیه بازی کودکانه است که خانه می سازند و خراب می کنند. این نیست که آن ها قدرتمند نیستند، اما تفکر، فلسفه و منطقی که این قدرت را به حرکت دربیاورد وجود ندارد و دشمنان آمریکا با اندک اعمال قدرتی می توانند خاصیت و جایگاه بزرگ بگیرند و این عین قانون پاسکال است.
وی با اشاره به اینکه ایران امروز برخوردار از میدان تدبیر است، گفت: فلسفه قدرت ما عدالت، کرامت انسانی، آزادی و آگاهی برای همه ملتهاست و این فلسفه دوست ایجاد می کند برای همین است که یک انسان هزاران مایل دورتر از ما مثل ما فکر می کند و آرمانش با ما یکیست و حتی حاضر است برایش جان دهد. این جماعت نه تهدید، نه حتی ارعاب برای کشته شدن را می پذیرد. اما در جوامع استکباری چنین روحیه ای وجود ندارد. شما می توانید از نیرو های نظامی آن ها سوال کنید که چقدر آماده کشته شدن برای آرمانهایشان هستند؟
فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه سخنان خود افزود: جهان بسیار بزرگ تر از آمریکا شده است و آمریکا دیگر در هیچ چیز اولی نیست و آن را از دست داده است در واقع جهان دیگر اینگونه نیست که یک قدرت حکمرانی کند و باقی مطیع آن باشند چرا حتی کشور های دوست آمریکا به دستور او عمل نمی کنند.
سردار سلامی گفت: ملت ایران امروز در زیباترین و طلایی ترین دوران عمر خود طی ۱۰۰ سال گذشته زندگی می کند ما تجربه شکست دادن قدرت های بزرگ را داریم و در ارتفاع بلندی در عالم ایستاده ایم البته که ایران به هیچ کجای جهان چشم داشت ندارد، اما قلمرو و میدان قدرتمان را آنقدر گسترده می کنیم که اگر دشمن قصد توطئه داشت جلوی او بایستیم. ما در تحریم ها و فشار های اقتصادی رشد کرده ایم و صاحب قدرت هستیم و اراده اعمال این قدرت در دستان ماست چرا که ملت ایران ظرفیت های عظیمی در خود دارد. اقتصاد ایران در موقعیتی که بسیاری از اقتصاد ها در دنیا در حال فروپاشی است، امروز باقیمانده است و یک اقتصاد بدون متکی بودن به نفت را ارائه می دهد و این شاکله جدید ایران بزرگ است.
وی خاطرنشان کرد: امروز می توانیم از ظهور یک قدرت در جهان صحبت کنیم. شاخص ها نشان می دهد که ما از یک توان استثنایی برخورداریم که نشئت گرفته از ایمان حقیقی و باور های ملت است. ملت ایران نشان داده با پیروی رهبرش مسیر های سخت را ساده می پیماید و هدف ها را فتح می کند. این برای ملت ایران بزرگ ترین ظرفیت قدرت است. ما از جوانان خود برای پیشرفت و از زنان و مردانمان برای امنیت کشور بهره می جوییم. منطق، دین و ملت ما قدرت و رهبری منبع قدرت آن است ما فقط به موشک هایمان تکیه ندادیم، هرچند به تعداد کافی ذخیره کرده ایم و نیروهایمان نیز همیشه آماده هستند، اما منطق ما همان است که گفتم.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :