Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 264012
تاریخ انتشار : 19 آذر 1398 22:14
تعداد بازدید : 186

محصولات کشاورزی ۷ استان کشور ماهواره ای پایش می شود

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد کشاورزی گفت: پس از اتمام طرح آزمایشی سامانه پایش محصولات کشاورزی با استفاده از تصاویر ماهواره ای در سه استان زنجان، مازندران و جنوب کرمان این طرح در چهار استان دیگر هم اجرایی می شود.

به گزارش سه شنبه وزارت جهاد کشاورزی، «کریم احمدی صومعه» در همایش ارتقای سامانه پایش محصولات کشاورزی با استفاده از تصاویر ماهواره ای که با حضور نمایندگانی از فائو در تهران و سازمان های جهادکشاورزی استان ها در سالن توسعه برگزار شد، افزود: این طرح در چهار استان خوزستان، کردستان، فارس و گلستان نیز اجرایی خواهد شد.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد کشاورزی  اظهارداشت: تاکنون روش های رایج پایش مانند سرشماری، نمونه گیری، کارشناسی و «ثبتی مبنا» برای پایش محصولات کشاورزی استفاده می شده است.

احمدی پایش محصولات کشاورزی با استفاده از تصاویر ماهواره ای را یکی از روش های متداول در کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته دانست و تصریح کرد: شروع این پروژه در ایران و امضای تفاهم نامه آن در سال ۹۵ بوده است؛ در این پروژه تمام غلات را می توان پایش کرد و لازم است این روش برای محصولات دیگر هم اجرا شود.

بهبود نظام کشاورزی ایران با پایش ماهواره ای محصولات کشاورزی

«متیو هنری»  مشاور پروژه سامانه پایش محصولات کشاورزی با استفاده از تصاویر ماهواره ای سازمان فائو گفت: اگر این پروژه در سطح ملی توسعه یابد، می تواند به بهبود نظام کشاورزی کشور کمک کند.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح، توسعه سامانه های پایش و روش هایی برای پی بردن به بهبود محصول و اطلاعات به دست آمده از محصولات کشاورزی، کمک به وزارت جهاد کشاورزی برای به دست آوردن داده های مختلف، تبادل دانش و توسعه راه حل های پیشرفته برای پایش محصولات کشاورزی بوده است.

 هنری اظهارداشت: هدف این طرح که به صورت پایلوت در سه استان مازندران، زنجان و جنوب کرمان انجام شده، ایجاد نظام یکپارچه برای شرایط جغرافیایی و آب و هوایی در ایران است که شرایط اقلیمی متنوعی دارد.


کشاورزی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :