Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 264062
تاریخ انتشار : 20 آذر 1398 21:47
تعداد بازدید : 243

راه اندازی بزرگترین مزرعه پرورش ماهیان خاویاری هرمزگان

استان هرمزگان ظرفیت های بسیار متنوعی در حوزه پرورش انواع ماهیان دارد و در سالیان گذشته طرح های بسیاری در حوزه آبزی پروری در این استان به بهره برداری رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رودان، یکی از صنایعی که همواره ضمن ایجاد اشتغال، درآمد مناسبی را نیز برای صاحبان سرمایه تضمین می کند ورود به عرصه پرورش ماهی و میگو است.

در سالیان اخیر هرمزگان به سمت توسعه مزارع پرورش ماهی در قفس و مزارع تولید میگو رفته است، به نحوی که پیش بینی می شود این استان به عنوان قطب ماهی و میگوی کشور معرفی شود.

اما در این میان برخی سرمایه گذاران به راه اندازی مزارع پرورش ماهی در قفس اکتفا نکرده اند و با ایده ای نو گام هایی در مسیر پرورش ماهی خاویاری در هرمزگان برداشته اند.

با توجه به شرایط اقلیمی شهرستان رودان و مساعد بودن شرایط برای آبزی پروری، واحدهای پرورش ماهیان خاویاری برای نخستین بار در استان هرمزگان در رودان راه اندازی شده اند.

سید محمود سجادی یکی از کارآفرینان و سرمایه گذارانی است که با 17میلیارد سرمایه، بزرگترین مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در هرمزگان را با 48 استخر در شهرستان رودان راه اندازی کرده است.

این کارآفرین و سرمایه گذار در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم در رودان اظهار داشت: کلنگ احداث این مزرعه که در دو فاز مورد بهره برداری قرار گرفته است، بهمن ماه سال گذشته به زمین زده شد.

وی با تأکید بر اینکه ضریب رشد و وزن گیری ماهی در هرمزگان نسبت به شمال کشور بسیار بالاتر است، افزود: برای این مزرعه 20هزار قطعه ماهی پیش بینی شده که از این تعداد  10هزار قطعه خریداری و  4هزار قطعه در این استخرها رها شده و 6هزار قطعه نیز از شمال کشور در حال ارسال به رودان است. 

بهره بردار و سرمایه گذار مزرعه ماهیان خاویاری گفت: در این مزرعه ماهیان خاویاری از جمله فیل ماهی، اوزون برون، سیبری و برخی ماهیان گرم آبی از جمله کپور به طور آزمایشی رهاسازی شده اند.

وی از تعبیه تصفیه خانه در این مزرعه به منظور جلوگیری از هدر رفت آب خبر داد و گفت: 95درصد آب استخرها در این مجموعه با تعبیه تصفیه خانه به چرخه مجدد باز می گردد و به این وسیله از هدر رفت آب جلوگیری می شود. 

سجادی گفت: پیش بینی می شود از این مزرعه 100 تن گوشت ماهی و 10 تن خاویار برداشت شود.


خاویار از تاس ماهی پرورشی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :