Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 264168
تاریخ انتشار : 24 آذر 1398 20:31
تعداد بازدید : 169

رونمایی از 12 محصول دانش بنیان در پارک علم و فناوری ایلام

عصر امروز با حضور مدیران ارشد استان، 12 محصول دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان ایلام رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، کامران طاهر پور رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام در مراسم تقدیر از شرکت های دانش بنیان، واحدهای فناور توانمند و دانش آموزان خلاق مستقر در پارک علم و فناوری ایلام، گفت: در پارک علم و فناوری 90 محصول داخلی داریم که 30 مورد از آنان محصول دانش بنیانی هستند که در سخت ترین شرایط حاصل شده اند.

وی افزود: با توجه به قوه ای که در نخبگان ایلامی هست، می شود استان را به توسعه بیشتری رساند و همچنین می شود نسخه ای برای فناوری استان ایلام در نظر گرفت.

رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام تصریح کرد: امروز 12 محصول فناورانه در این پارک رونمایی می شود که برخی از این علوم تنها نزد دو کشور است؛ باید با حمایت هایی که در نظر داریم این نخبگان را پیشرفت دهیم.

ارگان ها به سختی مجوز صادر می کنند

در ادامه حامد نوری به نمایندگی از شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری در این نشست، گفت: محصولاتی را با کمترین امکانات تولید کردیم که توانسته نقش مهمی در پیش برد فناوری داشته باشد؛ اما حضور ما در بازار استان بسیار کمرنگ است.

وی افزود: مجموعه ی ما کاری برای استان انجام داده که حتی نمایندگان هم در توانشان نبود، آن کار جذب اعتبار 11 میلیاردی برای اشتغال روستایی است که از قرارگاه اجرایی حضرت امام(ره) حاصل شده است.

این مخترع و کارآفرین ایلامی ادامه داد: ما بشدت درگیر کسب مجوز از ادارات و بروکراسی ادارات هستیم؛ لطفا راه را برای انجام کار در ایلام را هموار کنید.

وی عنوان کرد: خواهشمندیم یک بار استاندار و مدیران ارشد استان در یک جلسه با شرکت های دانش بنیان سخنان ما را بشنوند و در همان جلسه هم مصوباتی صورت بگیرد.

علم یک ابزار قدرت است

در ادامه محمد نوذری معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام نیز گفت: امروزه دنیا هزینه های خود را روی علوم دانش بنیان می گذارد و همین علم را به فروش می رساند، کشورهایی در دنیا اثر گذار هستند که تولید علم دارند.

وی افزود: امروزه تولید علم یکی از ابزارهای اصلی قدرت در جامعه است، وظیفه نخبگان ایجاد تغییرات مثبت در جامعه است، بایستی از همه ابزارهای توسعه استفاده شود.ف

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام با بیان اینکه پیگیری تدوین سند توسعه استان هستیم، تصریح کرد: پیگیری خواهد شد تا در یک جلسه رو در رو جوانان از مدیران مطالبات خود را مطرح کنند.


صنعت


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :