Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 264555
تاریخ انتشار : 7 دی 1398 22:7
تعداد بازدید : 110

ایران ششمین کشور جهان در توسعه رشته ورزشی شطرنج

رییس فدراسیون شطرنج با اشاره به شرایط خوب کشورمان در این رشته ورزشی گفت: هم اکنون از نظر شاخص توسعه این رشته، رتبه ششم جهان را در اختیار داریم.

مهرداد پهلوان زاده روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: علاوه بر آن، ایران اسلامی رتبه بیستم جهان را از نظر قهرمانی و عناوین کسب شده در اختیار دارد.

وی بیان کرد: روند رو به رشدی را در رشته شطرنج در کشور شاهد هستیم و تلاش می کنیم به جمع برترین های جهان در این رشته وارد شویم.

وی اضافه کرد: طی ۲ سال گذشته شطرنج آذربایجان غربی با افت مواجه بوده که امیدوارم با انتخاب رییس جدید هیات، شاهد بهبود وضع این رشته باشیم.

رییس فدراسیون شطرنج ادامه داد: یکی از برنامه های فدراسیون افزایش تعداد شطرنج بازان آذربایجان غربی از ۱۰ هزار به ۳۴ هزار نفر طی چهار سال آینده است.

پهلوان زاده گفت: برگزاری مسابقات بیشتر در این استان، می تواند باعث رشد و توسعه بیش از پیش شطرنج در آذربایجان غربی باشد که در این خصوص جذب حامیان مالی بسیار اثرگذار است.

مجمع انتخاباتی هیات شطرنج آذربایجان غربی با حضور پنج کاندیدا برگزار شد که بعد از انصراف ۲ نفر، لیلا خوش نیت با کسب ۹ رای از ۱۶ رای اخذ شده برای چهار سال به عنوان رییس هیات استان انتخاب شد.


شطرنج


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :