Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 264873
تاریخ انتشار : 15 دی 1398 11:3
تعداد بازدید : 168

خوزستانی ها پیکر سرداران جهان اسلام را به آغوش کشیدند

مراسم تشییع پیکر مطهر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور هزاران نفر از مردم سراسر خوزستان در اهواز آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، پیکر پاک شهیدان جبهه مقاومت سپهبد قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و دیگر همرزمان این دو شهید سرافراز پس از تشییع در نجف راهی ایران شدند و مردم، مسئولان لشکری، کشوری و استانی که از شب گذشته  در فرودگاه اهواز حضور داشتند به استقبال پیکر شهدا رفتند.

حجم زیادی از خودروهای شخصی و وسایل نقلیه از شهرهای مختلف استان خوزستان به سمت اهواز در حال حرکت هستند و رصد جاده های منتهی به اهواز حاکی این موضوع است.

لحظه به لحظه سیل حضور مردم خوزستان برای دیدار با پیکر سردار شهید سلیمانی بیشتر می شود، آنان آمده اند تا پیوند ناگسستنی با سردار دل ها ببندند و بگویند تا پای جان با آرمان های انقلاب ایستاده ایم؛ تمام اقشار از مرد و زن گرفته تا جوان و پیر، همه برای وداع با "سردار دل ها"، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در میدان مولوی اهواز حاضر ند و در حال عزاداری هستند. مسئولان لشکری و کشوری نیز در این مراسم حاضر ند.

سنگِ تمام اهواز برای سردار؛ به خانه مادری خوش آمدی

امروز یکشنبه 15 دی ماه مردم از سراسر شهر های خوزستان برای حضور در مراسم بزرگ و باشکوه تشییع پیکر سردار سلیمانی خود را به اهواز رساندند تا در مراسم تشییع پیکر این شهید و همراهانش شرکت کنند.

هزاران نفر از مردم ولایتمدار و مومن استان خوزستان از ساعت 7صبح در میدان مولوی اهواز حضور یافته تا با پیکر مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی وداع کنند و اکنون خیابان های منتهی به میدان مولوی مملو از جمعیتی است که برای تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی حضور یافته اند.

مردم ولایتمدار استان خوزستان که در هشت سال دفاع مقدس اغلب شهدای جنگ تحمیلی را در این استان بدرقه کردند امروز نیز آمده اند تا بار دیگر شهیدی که در مسیر ولایت و ابا عبدالله الحسین به دست استکبار به شهادت رسید را بدرقه کنند و با سر دادن شعارهایی علیه استکبار و عواملش، این جنایت هولناک آمریکایی ها در عراق را محکوم کردند.

اکنون مردم خوزستان در حال عزاداری در فراق سردار دل ها هستند.

تغییر مسیر تشییع به دلیل حجم بالای جمعیت

مراسم تشییع سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و پنج تن از یارانش قرار بود از ساعت 8 صبح آغاز شود اما به دلیل تراکم شدید جمعیت در مسیر تشییع شهدای مقاومت، آغاز مراسم با مشکل مواجه شده است.

شدت تراکم جمعیت در میدان مولوی و خیابان سلمان فارسی به حدی بالاست که سبب شده تاکنون مراسم تشییع آغاز نشود و جمعیتی که خود را به محل برگزاری مراسم رسانده اند بسیار پرتعداد است به گونه ای که محل های برگزاری مراسم دیگر توان حضور جمعیت را ندارد.

این مراسم قرار بود از ساعت هشت صبح از میدان مولوی  اهواز شروع و به خیابان سلمان فارسی منتهی شود، اما به دلیل تجمع زیاد جمعیت در مراسم، تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی از خیابان سلمان فارسی اهواز آغاز شد.

قرار است پیکر این شهید و همرزمانش پس تشییع به حسینیه ثارالله اهواز منتقل و از آنجا برای انتقال به مشهد مقدس به فرودگاه اهواز برده شود.

مردم خوزستان پیکر سرداران جهان اسلام را در آغوش گرفتند

حوالی ساعت 10 صبح هزاران نفر از مردم خوزستان پیکر مطهر سردار شهید قاسم سلیمانی را روی شانه خود از میدان مولوی به سمت خیابان سلمان فارسی تشییع کردند.

امروز خوزستان بار دیگر فضایی کربلایی به خود گرفت و کسی در خانه نمانده بلکه به احترام سردار دل ها، به خیابان ها آمده اند تا دین خود را به او ادا کنند و بگویند سردار ما نمی گذاریم سلاحت بر زمین بماند و تا نابودی کفر راهت را ادامه خواهیم داد.

اهواز امروز نشان از یک روز عادی ندارد بلکه حال و هوایی عاشورایی دارد. فارس ، عرب ، بختیاری، شوشتری، دزفولی، بهبهانی ، عشایر ، کارمندان، دانشجویان، دانش آموزان و همه وهمه خود را به میدان مولوی اهواز رسانده تا در برابر فرمانده خود تعظیم کنند.

شاید امروز دیگر در تاریخ خوزستان تکرار نشود؛ امروز همه در سوگ سردار اشک ریختند امروز همه در غم فراق سردار دل ها بر سر و سینه زدند و مجاهدت های شهید سلیمانی را ارج نهادند.

آمریکا این صحنه های حضور میلیونی مردم را ببیند و بدا ند مردم ایران هیچ گاه از آرمان های خمینی کبیر و امام خامنه ای عقب نخواهند نشست و راه و مسیر نورانی سپهبد سلیمانی را با قدرت ادامه خواهند داد.

ما را برای انتقام خون سلیمانی به عراق اعزام کنید

جوانان خوزستانی با شعارهای حماسی خود خواستار اعزام به عراق و گرفتن انتقام خون سردار قاسم سلیمانی از آمریکا شدند. حضور جوانان در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار قاسم سلیمانی بسیار باشکوه است و در میان جمعیت آنها بیشترین شور را دارند.

هزاران نفر از مردم ولایتمدار و مومن استان خوزستان از ساعت 7 صبح در میدان مولوی اهواز تجمع کرده تا با پیکر مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی وداع کنند.در حال حاضر خیابانهای منتهی به میدان مولوی مملو از جمعیتی است که برای تشییع پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی حضور یافته اند.

مردم ولایتمدار استان خوزستان که در هشت سال دفاع مقدس اغلب شهدای جنگ تحمیلی را در این استان بدرقه کردند امروز نیز آمده اند تا بار دیگر شهیدی که در مسیر ولایت و ابا عبدالله الحسین به دست استکبار به شهادت رسید را بدرقه نمایند.

نوجوانان و جوانان و بانوان اغلب افراد تشکیل دهنده در این مراسم هستند. مردم با سر دادن شعارهایی علیه استکبار و عواملش، این جنایت هولناک آمریکایی ها در عراق را محکوم کردند.

حضور کم نظیر عشایر غیور و انقلابی در تشییع سردار دل ها

عشایر شهید پرور خوزستان امروز آمدند تا بگوید سردار دل ها تاریخ هیچ گاه رشادت ها و مردانگی تو را در هشت سال دفاع مقدس و در دفاع از حرم فراموش نخواهد کرد.

عرب ، لر ، بختیاری دست به دست، امروز آمدند تا بگوید سردار دلها تاریخ هیچ گاه رشادت ها و مردانگی تو را در هشت سال دفاع مقدس و در دفاع از حرم فراموش نخواهد کرد.


تشییع سلیمانی در خوزستان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :