Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 267062
تاریخ انتشار : 18 فروردین 1399 0:3
تعداد بازدید : 86

توانمندی جوانان دانشمند در حوزه مقابله با کرونا افتخارانگیز است.

رئیس جمهور دستاوردها در حوزه مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا را قابل توجه دانست و گفت: توانمندی های اندیشمندان جوان و تولیدکنندگان کشورمان در حوزه مقابله با کرونا افتخارانگیز است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت در بازدید از نمایشگاه دستاوردها و محصولات وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت دفاع و پشتیبانی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و برخی از دانشگاه های کشور در حوزه مقابله با ویروس کرونا، گفت: دولت یازدهم و دوازدهم از ابتدای شروع به کار توجه ویژه ای به توسعه و تقویت زیرساخت های کشور داشته است و امروز ساماندهی برخی از این زیرساخت ها در شرایط شیوع ویروس کرونا به کمک کشور آمده است.

رئیس جمهور اظهار داشت: در زمینه تقویت و توسعه زیرساخت های سلامت و بهداشت امروز شاهد آن هستیم که امکانات و تجهیزات پیشرفته درمانی و بهداشتی به کمک پزشکان متخصص و متعهد کشورمان آمده است.

دکتر روحانی گفت: تقویت زیرساخت های حوزه فضای مجازی و دولت اکترونیک نیز موجب شده تا در دوره محدودیت های رفت و آمد و ماندن شهروندان در خانه های خود، فعالیت های ضروری مردم و کشور متوقف نماند و از طریق فضای مجازی انجام شود.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: همچنین توجه دولت به توسعه فضای مجازی باعث شده تا در شرایط سخت امروز، در عرصه تولید و در انجام امور اجرایی کشور و هم در حوزه آموزش و اطلاع رسانی با کاستی و مشکل چندانی مواجه نباشیم و بتوانیم در عرصه مقابله با شیوع ویروس کرونا نقش آفرینی کنیم.

دکتر روحانی در ادامه به اقدامات دولت در زمینه تقویت و توسعه شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: در دوران فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم خدمات زیادی در حوزه تقویت زیرساخت های مربوط به شرکت های دانش بنیان انجام شده است و این کار موجب ارتقاء کسب و کار، توسعه فناوری و حتی ارتقاء رتبه علمی کشورمان در جهان شده است.

رئیس جمهور اضافه کرد: با توسعه شرکت های دانش بنیان در تولید بسیاری از کالاها و تجهیزاتی که پیش از این نیازمند واردات بودیم، به خودکفایی رسیده و در داخل کشور تولید می کنیم و این کار ضمن صرفه جویی ارزی بازار وسیع اقتصادی نیز برای کشورمان ایجاد کرده است.

رئیس جمهور افزود: توجه به توسعه شرکت های دانش بنیان همچنین باعث فعال شدن نخبگان جوان و ایجاد پیوند و ارتباط نزدیک نخبگان و اندیشمندان با حوزه تولید و صنعت شده است.

دکتر روحانی خاطر نشان کرد: دستاوردهای ارایه شده در این نمایشگاه هم نوید تولید دستگاه های مورد نیاز برای درمان و آزمایش های سریع ویروس کرونا در ایران را داد و هم موجب تولیدات مضاعف و افزایش تولید اقلام بهداشتی از جمله دستکش، ماسک، گان و دستگاه های پیشرفته پزشکی شده است که از همین جا از همه فعالان این حوزه تشکر و قدردانی می کنم و بی تردید ملت ایران نیز قطعاً قدردان تلاش شبانه روزی دانشمندان، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی خود است.


کرونا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :