Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273229
تاریخ انتشار : 22 آبان 1399 22:11
تعداد بازدید : 75

خیران مدرسه ساز ۱۳۰ هزار کلاس درس در کشور ساختند

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: خیران مدرسه ساز تاکنون ۱۳۰ هزار کلاس درس را در جای جای میهن ساخته و تحویل داده اند و این مشارکت آگاهانه سرمایه بزرگی در حوزه فرهنگ و آموزش محسوب می شود.

«مهرالله رخشانی مهر» روز پنجشنبه در آیین افتتاح ۱۵ پروژه آموزشی استان مرکزی، افزود: فضاهای آموزشی که با همراهی خیران مدرسه ساز ایجاد شده ۳۰ درصد کل از کلاس های درس مدارس کشور است.

وی بیان کرد: یک هزار و ۵۵۰ طرح آموزشی، رفاهی و تربیتی کشور امروز به صورت همزمان با دستور رئیس جمهوری بهره برداری شد که ۴۹ درصد این طرح ها با همراهی خیران ایجاد شده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: خیران کشور پارسال در حوزه مدرسه سازی تعهد ۱۵ هزار میلیارد ریالی داشتند که تاکنون ۶۰ درصد آن محقق شده است.

رخشانی مهر اظهار داشت: طرح آجر به آجر امسال در راستای برنامه های تحول بنیادین در آموزش و پرورش کلید خورده و توانسته نقش موثری را در جذب و مشارکت خیران خرد برای پاسخگویی به نیازهای آموزشی مدارس داشته باشد.

وی یادآور شد: ۴۰ هزار کلاس درس نیمه تمام در کشور پارسال با تلاش خیران مدرسه ساز به ۲۶ هزار کلاس رسیده است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش افزود: اعتبار عمرانی نوسازی مدارس در دولت دوازدهم نسبت به دولت یازدهم، چهار برابر افزایش دارد که این مهم با توجه به تنگناهای اقتصادی موجود نشانگر عزم راسخ دولتمردان برای بهبود زیرساخت های آموزشی است.

استاندار مرکزی نیز در این آیین گفت: افتتاح فضاهای آموزشی با استفاده از جدیدترین فناوری روز نقش موثری در حذف امکانات بی کیفیت و محرومیت زدایی از این بخش دارد.

سید «علی آقازاده» افزود: انتظار می رود که با ایجاد فضاهای آموزشی استاندارد و کیفی، معلمان و دانش آموزان بتوانند به وظایف خود بهتر عمل کنند.

آموزشگاه سردار شهید قاسم سلیمانی در اراک افتتاح شد

آموزشگاه سردار شهید « قاسم سلیمانی» روز پنجشنبه با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در کلانشهر اراک به بهره برداری رسید.

عملیات اجرایی این طرح در سال ۸۸ در فضایی به وسعت پنج هزار و ۴۶۵ متر مربع آغاز شده بود و برای تجهیز و بهره برداری از آن ۹۰ میلیارد ریال اعتبار ملی هزینه شده است.

این آموزشگاه دارای ۳۰ کلاس درس و یک هزار و ۳۸۳ مترمربع محوطه سازی است.

استان مرکزی ۲۲۷ هزار دانش آموز و ۲ هزار و ۲۶۹ مرکز آموزشی دارد.

دیار آفتاب با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.


مدرسه


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :