Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 273867
تاریخ انتشار : 29 دی 1399 21:44
تعداد بازدید : 78

موفقیت جدید بیمارستان مسیح دانشوری در پیوند عضو با انجام نخستین جراحی پیوند کبد

بیمارستان مسیح دانشوری با راه اندازی مرکز جامع پیوند حضرت مهدی (عج) و انجام نخستین "عمل جراحی پیوند کبد" در این بیمارستان، گام جدیدی در راستای بخشیدن حیات به بیماران نیازمند پیوند عضو برداشته است.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ پیوند عضو یکی از دستاوردهای مهم علم پزشکی است که به بیماران نیازمند عضو، زندگی می بخشد.

بیمارستان مسیح دانشوری، یکی از مراکز درمانی کشور است که با شناسایی موارد دچار مرگ مغزی و با رضایت خانواده های این بیماران، هدف مقدس کمک به بیماران نیازمند پیوند اعضا را دنبال می کند و از لحاظ تنوع و تعداد اهدای اعضای پیوندی، یکی از برترین مراکز پیوند اعضای انسان در خاورمیانه به شمار می رود.

این مرکز درمانی تاکنون 265 مورد پیوند قلب، 129 مورد پیوند ریه، دو پیوند قلب و ریه هم زمان، 8 مورد پیوند قلب و کلیه همزمان که با همکاری تیم پیوند کلیه بیمارستان طالقانی انجام گرفته، یک مورد پیوند 3 عضو همزمان یعنی قلب و کلیه و پانکراس و یک مورد پیوند کبد انجام داده است.

تاکنون در این مرکز 2133 اهدای عضو از افرادی انجام شده است که به دلایل مختلف مرگ مغزی شده اند و خانواده با گذشت آنها، به اهدای عضوشان رضایت داده اند.

این مجموعه توانسته است 3311 کلیه برای بیماران نیازمند پیوند که دیالیز می شوند تهیه کند که به همت واحدهای پیوند سراسر کشور و زیر نظر وزارت بهداشت این کلیه های اهدایی به بیماران مورد نظر پیوند شده است؛ همچنین 427 قلب ، 56 پانکراس، 97 ریه و بیش از 1700 کبد (1721 ) تاکنون با فعالیت های این واحد اهدا شده و در ایام اپیدمی کرونا نیز اهدا و پیوند به کار خود ادامه داده است.

بیمارستان مسیح دانشوری با راه اندازی مرکز جامع پیوند حضرت مهدی (عج) به تازگی گام جدیدی در راستای بخشیدن حیات به بیماران نیازمند اعضای پیوندی برداشته و "جراحی پیوند کبد" را برای نخستین بار در این بیمارستان آغاز کرده است و نخستین مورد پیوند کبد در این مرکز، با موفقیت انجام گرفته است.


عمل جراحی اخبار 1


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :