Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 274010
تاریخ انتشار : 19 فروردین 1400 23:47
تعداد بازدید : 320

تولید موتور کم مصرف یورو ۶ نماد صنعت کشوراست

مدیر عامل شرکت توسعه قوای محرکه تیوان گفت: امروز نماد صنعت کشور و بزرگترین شرکت تولید موتور خودروهای کم مصرف یورو ۶ به بهره برداری رسید.
سید مجتبی میرسهیل روز پنج شنبه در مراسم افتتاح شرکت توسعه قوای محرکه تیوان که به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: هر ساله با شروع فصل سرد سال در کلانشهر ها و به ویژه در تهران با موضوع آلاینده ها و تعطیلی ها رو به رو می شدیم که در این زمینه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید یک پروژه فرابخشی تعریف شد.
وی افزود: در این طرح تعدادی از وزارت خانه و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری وارد شده و برای کاهش آلودگی تصمیمات لازم اتخاذ شد.
میرسهیل گفت: در آغاز کار بحث واردات مطرح شد ولی بعدها با انتقال فناوری از کشورهای پیشرفته دنیا به سمت تولید داخلی آمده و وزارت خانه های مختلف سعی کردند بخشی از این کار بزرگ را انجام دهند.
وی اضافه کرد: انتقال فناوری موتورهای یورو ۶ به عنوان نخستین قرارداد برجامی شناخته می شود و پروژه تا ۲ سال ابتدایی مذاکرات به خوبی پیش رفت ولی با خروج آمریکا از برجام این طرح با اختلالاتی رو به رو شد.
مدیر عامل شرکت توسعه قوای محرکه تیوان اظهار داشت: البته این طرح حتی پس از خروج آمریکا از برجام هم متوقف نشد و با ایجاد تغییراتی در طراحی و ساخت تولید آن را ادامه دادیم.

در این مراسم هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین، علی آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، لطف الله سیاهکالی مرادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، عیسی قبادی معاون اقتصادی استاندار قزوین و سایر مسوولان استانی حضور داشتند.


موتور کم مصرف


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :