Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 156989
تاریخ انتشار : 20 شهریور 1390 15:53
تعداد مشاهدات : 413

مجید هدایت معاون وزیر صنعت معدن و تجارت

سومین کشتی اقیانوس پیمای ایرانی به آب انداخته شد

در حال حاضر ایران تنها کشور سازنده کشتی در خاورمیانه محسوب می شود و با تکیه بر دانش متخصصان ایرانی می توان دستاوردهای زیادی در حوزه صنایع دریایی حاصل کرد...

سومین کشتی اقیانوس پیمای ساخت داخل با همت و تلاش متخصصان ایرانی و با سرمایه گذاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ساخته و به آب انداخته شد.

سومین کشتی اقیانوس پیمای ایرانی موسوم به ۱۰۵ pGبا ظرفیت ۲۲۰۰ کانتینر بار با حضور رئیس هیئت عامل سازمان گسترش، استاندار هرمزگان و چند تن از نمایندگان مجلس شواری اسلامی از جمله نایب رئیس کمسیون صنایع و معادن در بندرعباس به آب انداخته شد.

مجید هدایت معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس هیئت عامل ایدرو در مراسم به آب اندازی سومین کشتی اقیانوس پیمای ایرانی گفت: در حال حاضر ایران تنها کشور سازنده کشتی در خاورمیانه محسوب می شود و با تکیه بر دانش متخصصان ایرانی می توان دستاوردهای زیادی در حوزه صنایع دریایی حاصل کرد.
وی با اشاره به شکسته شدن سد تحریم ها در کشور گفت: با همت و تلاش متخصصان داخلی، سد تحریم در حوزه های مختلف صنعتی شکسته شده و امروز کشورمان در ساخت بزرگترین و پیچیده ترین ماشین آلات و محصولات صنعتی به خودکفایی رسیده است. رئیس هیئت عامل ایدرو همچنین به رهنمودهای مقام معظم رهبری بعنوان چراغ راه صنعتگران کشور اشاره کرد و افزود: رهنمودهای مقام معظم رهبری موجب دلگرمی و تلاش مضاعف صنعتگران را در سال جهاد اقتصادی فراهم کرده و اینک تمام صنعتگران و فعالان این عرصه با تلاش جهادگرانه خود کشور را در مسیر رشد و توسعه هر چه بیشتر حرکت می دهند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افتخارآفرینی صنعتگران ایرانی در حوزه های مختلف صنعت خاطرنشان کرد: امروز روز افتخار و اقتدار کشور ما در عرصه صنعت است و با تلاش صنعتگران ایرانی کشور ما به نقطه ای رسیده است که می تواند در عرصه صنایع نوین، صنایع مادر و صنایع دریایی نیاز خود را برطرف کند.

وی همچنین به بهره برداری از بزرگترین حوضچه خشک کشور تا پایان سال اشاره کرد و افزود: با بهره برداری از دو حوضچه خشک کشور می توانیم کشتی های داخلی و خارجی را که از خلیج فارس تردد می کنند تعمیر و نگهداری کنیم. هدایت با بیان اینکه باید به امکاناتی که در صنایع دریایی و کشتی سازی کشور به وجود آمده، توجه بیشتری صورت گیرد، گفت: مهم ترین حمایت سفارش ساخت شناورها به بخش دریایی و کشتی سازی داخلی است. در سال ۸۹ بزرگ ترین سفارش دریایی به مبلغ۶۰۰ میلیون دلار در حوزه پلتفرم سازه های دریایی را به ایزوایکو واگذار کردیم و این شرکت تا به امروز آزمون ساخت خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

در این مراسم شفیعی رودسری سرپرست شرکت مجتمع کشتی سازی و صنایع دریایی فراساحل ایران "ایزوایکو "از شرکت های تابعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به دستاوردهای چشم گیر کشورمان در حوزه صنایع دریایی گفت: خودکفایی در ساخت تجهیزات و محصولات صنایع دریایی راه دشواری بود که صنعتگران ایرانی با حرکت جهادگونه خود به آن دست پیدا کردند. سومین کشتی اقیانوس پیمای ساخت ایران ۱۸۷ متر طول و ۳۰ متر عرض دارد و ارتفاع آن تا عرشه اصلی ۱۶/۵ متر است. این کشتی ظرفیت حمل دوهزار و ۲۰۰ کانتینر را با سرعت ۲۱ گره دریایی دارد. سومین شناور کانتینربر ساخت ایران ۹ هزار و ۵۰۲ تن وزن دارد و قدرت موتور اصلی آن ۱۷ هزار کیلووات است.


* خبرگزاری مهر


دستاوردهای انقلاب اسلامی کشتی اقیانوس پیما متخصصان ایرانی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران کانتینربر رئیس هیئت عامل سازمان گسترش استاندار هرمزگان نمایندگان مجلس شواری اسلامی نایب رئیس کمسیون صنایع و معادن بندرعباس مجید هدایت معاون وزیر صنعت معدن و تجارت رئیس هیئت عامل ایدرو خاورمیانه صنایع دریایی محصولات صنعتی مقام معظم رهبری صنعتگر سال جهاد اقتصادی صنایع نوین صنایع مادر صنایع دریایی حوضچه خشک پلتفرم سازه های دریایی ایزوایکو شفیعی رودسری سرپرست شرکت مجتمع کشتی سازی و صنا
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :