Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 167087
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1391 9:55
تعداد مشاهدات : 226

احمد مجیدی معاون راه و شهرسازی

رتبه دهم ایران در جهان برای رعایت اصول ایمنی پروازها

در حال حاضر در زمینه رعایت اصول ایمنی در پروازها در بین 177 کشور جهان، رتبه دهم به جمهوری اسلامی ایران اختصاص دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس: معاون راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر در زمینه رعایت اصول ایمنی در پروازها در بین 177 کشور جهان، رتبه دهم به جمهوری اسلامی ایران اختصاص دارد.
احمد مجیدی امروز در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: در آخرین بازرسی های به عمل آمده توسط سازمان هواپیمایی بین المللی ایکائو، جمهوری اسلامی ایران رتبه دهم جهان را در زمینه رعایت اصول ایمنی پروازها از آن خود کرده که این رتبه بالاتر از کشورهای آمریکا، انگلیس و آلمان است.
وی افزود: در حالی این رتبه در سطح جهانی به دست آمده است که ما در شرایط سخت تحریم ها در زمینه هواپیما و قطعات یدکی آن قرار داریم و ناوگان هوایی کشور با وجود هواپیماهای قدیمی و سن بالا، شرایط ایمنی پرواز به صورت صددرصد رعایت شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: کشور ما در اقلیم حادثه خیزی قرار گرفته به طوری که اقسام بلایای طبیعی در کشور ما اتفاق افتاده است و ما آن را مدیریت کرده ایم.
مجیدی با بیان اینکه مجموعه اقدامات خوب و مؤثر انجام شده تاکنون کافی نیست گفت: به دلیل اینکه نسل های آتی و مدیران بعدی بتوانند به نحو مطلوب بحران ها را مدیریت کنند مستلزم برگزاری کلاس های آموزشی، مانور و تمرین است تا خطاهای گذشته جبران و برطرف شود.
وی یادآور شد: در کارگروه حمل و نقل و شریان های حیاتی از قبیل توفان و بلایای جوی، سیستان و بلوچستان پانزدهمین استانی است که به آن سفر می کنم و این کارگروه آموزشی برگزار می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: برگزاری کارگروه و دوره های آموزشی ویژه برای بخش های حمل و نقل به صورت اختصاصی هم از دیگر برنامه های وزارت راه و شهرسازی است که در طول سال برگزار شده است.
مجیدی با بیان اینکه 31 نوع بلای طبیعی کشور شامل حمل و نقل می شود افزود: زلزله، سیل، توفان، برف، ریزش، لغزش و گردباد از جمله مهم ترین آنها است.
وی بیان کرد: مجموعه اقدامات انجام شده در بخش کارگروه های آموزشی با هدف کاهش و کنترل حوادث و نحوه صحیح مدیریت مقابله با آنها است که خوشبختانه در کشور ما روند رو به رشدی داشته است.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :