Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 168762
تاریخ انتشار : 29 خرداد 1392 19:23
تعداد بازدید : 356

فعال لبنانی: دموکراسی ایران را باید الگو قرار داد

انقلاب اسلامی ایران برگرفته از مفهوم دقیق دموکراسی است به ویژه اینکه ایران با ساختار خاص خود نخبگان سیاسی را پرورش داده است.
یک فعال لبنانی با اشاره به موفقیت جمهوری اسلامی ایران در پیشبرد اهداف مورد نظر، کشورمان را نمونه کامل دموکراسی دانست که باید آن را الگو قرار داد.

«نسیب شمس» فعال سیاسی و مدیر مجموعه ارتباطات و اطلاعات گاما در لبنان اظهار داشت: ایران نمونه کشوری اسلامی با رهبری ولایت فقیه است که در آن با پیروی از اصول اسلام به تمام جزییات زندگی انسان توجه می شود و در واقع نظام آن مبتنی بر دین و سیاست است و باید آن را الگوی دموکراسی قرار داد.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران برگرفته از مفهوم دقیق دموکراسی است به ویژه اینکه ایران با ساختار خاص خود نخبگان سیاسی را پرورش داده است که در انتخابات مختلف از جمله انتخابات شوراها و مجلس و نیز ریاست جمهوری به خوبی نمود می یابند.

شمس اظهار داشت: باگذشت زمان نظام حاکم در ایران بیش از پیش پویایی و همراهی خود را با روند تحولات جهان ثابت کرده است و این نشان می دهد که ولایت فقیه توانسته نظام سیاسی پیشرفته ای را ارائه دهد که از بیماری های سرمایه داری و سوسیالیسم در امان بماند.

وی انقلاب اسلامی در ایران را انقلاب مستضعفان دانست و افزود: انقلاب ایران انقلابی مردمی و سیاسی است که بر اساس اصول ثابت به راه خود ادامه می دهد در حالی که در جهان عرب شاهد انقلاب هایی بوده ایم که ملت خود را به سمت عقب افتادگی سوق داده اند.

شمس افزود: انقلاب و نظام حاکم در ایران نمونه خوبی است که باید آن را الگو قرار دهیم زیرا نظام حاکم در ایران در واقع توانمندی و قابلیت های اسلام برای حل بحران های جهان اسلام را به عرضه گذاشته است.
* خبرگزاری فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :