Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 170258
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1392 9:49
تعداد مشاهدات : 291

حمیدرضا پهلوانی رییس سازمان هواپیمایی کشوری

ایران جزو ۱۰ کشور برتر دنیا در رعایت استاندارد امنیت پرواز شد

بر اساس اعلام نتیجه بازرسی های سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری ایکائو ایران جز 10 کشور برتر در زمینه رعایت استانداردهای امنیت پرواز قرار گرفت. رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با دعوت از سرمایه گذاران برای خرید هواپیما و نوسازی ناوگان حمل ونقل هوایی، گفت: درصورتی که سرمایه گذاران وارد صحنه شوند تمام راهنمایی های لازم برای خرید هواپیما و ورود آن به کشور صورت می گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، حمیدرضا پهلوانی افزود: در 18 ماه اخیر با وجود تحریم های غرب 38 فروند هواپیما توسط شرکت های خصوصی به ناوگان حمل و نقل هوایی کشور افزوده شده است. وی ادامه داد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته تا سال 1404 باید تعداد هواپیماهای ناوگان حمل و نقل هوایی کشور به 550 فروند برسد که نیازمند بازکردن بستر سرمایه گذاری در این عرصه است.
رییس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: صنعت هوایی کشور در یک سال گذشته بر روی لبه تیز تحریم ها است و جهان غرب تلاش می کند تا از ورود فناوری ها جلوگیری کند اما با این وجود با سرمایه گذاری بخش خصوصی این تلاش ها بی نتیجه مانده و با ورود هواپیمای جدید هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی ناوگان حمل نقل عمومی ارتقا یافته است. پهلوانی با بیان این که بر اساس اعلام نتیجه بازرسی های سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری ایکائو ایران جز 10 کشور برتر در زمینه رعایت استانداردهای امنیت پرواز قرار گرفت، افزود: نتایج منتشر شده بازرسی های ایکائو از ایران نشان می دهد که وضعیت 7 شاخص از 8 شاخص مورد بررسی بازرسان ایکائو بهتر از وضعیت نرم های جهانی است.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه قانون گذاری مربوط به امنیت قوانین پرواز متوسط کاستی های 155 عضو این سازمان 15و 8 صدم درصد است اما متوسط کاستی های کشورمان در این شاخص 14 و 29 صدم درصد گزارش شده است.
رییس سازمان هواپیمایی کشوری یاد آور شد: در شاخص مقررات و برنامه های امنیت پرواز متوسط کاستی های جهانی 22 و 36 صدم درصد بوده اما وضعیت کاستی های کشورمان 7 و 6 صدم درصد است.
پهلوانی افزود: وضعیت کاستی های شاخص اقتدار دولت ها در امنیت پرواز 15 و 91 صدم درصد است اما در کشورمان درصد کاستی های این شاخص 3 و 64 صدم گزارش شده است. معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه تشریح این گزارش نرم جهانی وضعیت کاستی های توانایی افراد و آموزش 3 و 92 صدم درصد و نرم کشورمان یک و 89 صدم درصد، راهنمایی های فنی و ابزارهای امنیتی در دنیا 36 و 30 صدم درصد و در کشورمان 16 و 98 صدم درصد، شاخص الزامات فنی و رعایت گواهینامه های بین المللی در جهان 36 و 72 صدم درصد و در کشورمان و 31 و 82 صدم درصد و شاخص حل دغدغه های امنیتی پرواز در دنیا 46 درصد و در کشورمان 25 درصد گزارش شده است.
وی افزود : درصد کاستی شاخص کنترل کیفیت در بحث امنیتی تنها شاخصی است که بیشتر درصد کاستی های نرم های جهانی گزارش شده است که ارتقا در این شاخص نیازمند همکاری دستگاههای دیگر با این سازمان است.
پهلوانی گفت : بازرسان این نهاد بین المللی در راستای بررسی وضعیت امنیت پرواز موضوع ماده 17 قوانین سازمان بین المللی ایکائو سال گذشته 10 روز از وضعیت امنیت پروازهای داخلی و خارجی بازدید کردند که نتایج این بازرسی ها پس از 6 ماه در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر و به سازمان هواپیمایی کشورمان هم ابلاغ شده است. رییس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: به استثنای پروازهای حج امسال همه پروازهای خارجی از جمله پرواز عمره گزاران و حجاج به فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) منتقل می شود.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :