Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 170694
تاریخ انتشار : 10 مهر 1392 21:56
تعداد بازدید : 572

کاربرد پیامک در معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی

آیا پیامک قاصدک انقلاب می شود؟ / اکبر مظفری

این سرویس که فعلا روزانه یک پیامک برای علاقه­ مندان ارسال می­ کند، واجد ظرفیت مناسبی برای تکثر و تخصصی شدن است.

خبرگزاری حوزه/ گسترش تلفن­ های همراه و امکانات جانبی آن، عصر ارتباطات را با تحولات جدیدی روبه ­رو کرده است؛ تحولاتی که خود را بر زندگی مردم تحمیل می­­ کنند و در صورتی که از مدیریت عالمانه، با برنامه و کارآمدی برخوردار باشند، نقش مفید و موثری ایفا خواهند کرد. از جمله امکانات سهل ­­الوصول تلفن­ های همراه که دارای کاربرد عمومی فزاینده و گسترده ­­ای است، سرویس sms یا پیامک یا سامانه پیام کوتاه است. این سرویس نوین ارتباطی که در اواخر سال 1381 به تلفن­­ های همراه اضافه شد امکانی آسان برای ارسال و دریافت پیام­ های کوتاه متنی با کمترین زمان و ارزان ­ترین هزینه است.

پیامک ­ها دو دسته­ اند، یا کاربردی شخصی و دوسویه دارند و میان عامة مردم تبادل می­ شوند که وسیع­ ترین کارکرد آن را شامل می­ شود و یا از یک فرستنده یا فرستندگان متعدد با اهداف خاص برای مشترکان به صورت یک طرفه ارسال می­ شوند و وجهی برای پاسخ­گویی ندارند، مگر این­که در راستای برنامه ­های متنوع نظرسنجی و مسابقات پیامکی تعریف شده باشند. پیامک­ هایی که به صورت یک ­طرفه و با دریافت هزینه از مخاطب ارسال می­ شوند، اهداف مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اطلاع­ رسانی دارند و به دلیل برقراری شخصی­ ترین ارتباط با مخاطب و آزادی مشترک در عضویت یا عدم عضویت، به سهم خود موجبات آگاهی و رشد افکار عمومی می­ شوند. البته پیامک­ های تبلیغی بسیاری هستند که به صورت کور و بی­ هدف برای همگان ارسال می ­شوند و گاه به دلیل عدم رضایت مخاطبان، موجبات مزاحمت و اتلاف وقت مشتریان را فراهم می کنند؛ اما با این همه، استقبال میلیونی از پیامک­ های ارسالی شرکت­ های متعدد که با رضایت و پرداخت هزینه از طرف مشتری انجام می ­گیرد، از جایگاه و ضریب نفوذ بالایی حکایت می­ کند.

 ظرفیت گسترده سرویس ­های پیامکی برای اطلاع­ رسانی و انتقال مفاهیم عالی فرهنگی، پایگاه اطلاع­ رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی که ماموریت خود را معرفی دستاوردهای غرورآفرین نظام اسلامی از آغاز تاکنون بدون هیچ نگاه حزبی به همه جریانات سیاسی داخل نظام می داند به راه­ اندازی «سامانه پیامکی دستاوردهای انقلاب اسلامی» واداشت. این سرویس که فعلا روزانه یک پیامک برای علاقه­ مندان ارسال می­ کند، واجد ظرفیت مناسبی برای تکثر و تخصصی شدن است. نظام اسلامی در طول سه دهة گذشته علی­رغم امکانات محدود، موانع بی­شمار و فرصت کوتاه نسبت به یک انقلاب عظیم بنیادی، دستاوردهای بزرگ و گاه محیرالعقولی به ارمغان آورده است؛ دستاوردهایی که اگر منصفانه، متکی به واقعیات و عالمانه انعکاس یافته و مورد بحث و بررسی قرار گیرد، می­ تواند علاوه بر افزایش خودباوری و غرور ملی، موجب دمیدن روح امید به آینده، تحکیم هویت انقلابی و اثبات کارآمدی نظام اسلامی گردد.

هر چند مدعی نیستیم که نظام اسلامی از کاستی­ ها و نقصان­ هایی رنج نبرده و به قصورها و تقصیرهایی مبتلا نبوده است؛ بلکه ادعا می­ کنیم که با همة این ضعف­ های بازدارنده، توانسته است به قدر توان، تمکن و امکان خود، کارنامه موفق و قابل دفاعی ارائه دهد و این در شرایطی روی داده است که به عنوان اولین حاکمیت مبتنی بر اندیشه شیعه در دنیای مدرن، فاقد تجارب لازم برای نظام ­سازی و حکومت­ داری بوده است. امام خمینی (ره) در ارزیابی کارنامه عملکرد نظام اسلامی بر همین مبانی و ملاکات واقع­ بینانه و منصفانه پای می­ فشرد؛ آن جا که می­فرماید:

«من نمی‏ خواهم بگویم که ما نقیصه نداریم؛ الی ماشاءاللّه‏ نقیصه داریم و الی ماشاءاللّه‏ ما هواهای نفسانی داریم؛ لکن به مقایسه ما می‏ خواهیم حساب کنیم، نه این که صددرصد جمهوری اسلامی الآن آن خطی را که انبیا می‏ خواستند، طی می‏ کند، یا حزب جمهوری اسلامی یا سایر نهادهایی که در کشور هست؛ ما هیچ یکمان مدعی نیستیم که تمام اینها صددرصد تمام است؛ لکن مدعی این هستیم که یک نسیم روحانی از جانب خدای تبارک و تعالی به این کشور وزیده است؛ یک بارقه الهی به این کشور تابیده است و به واسطه همین نسیم روح­ بخشی که با عنایت حق تعالی در این کشور وزیده است، این کشور را رو به اسلام و آمال انبیا دارد سوق می‏ دهد؛ ولو این که در بسیاری از جاهایش اشتباهات هست».

 سامانه ارسال پیامک «دستاوردهای انقلاب اسلامی» با اتکا به این نگاه واقع­ بینانه می­ کوشد تا زیبایی­ های راه طی شده را به تصویر کشد و چون قاصدک امیدی دوستان را خوشحال و دشمنان را در خشم نماید. مطالعه روزانه یک پیام امیدبخش و غرورآفرین از توفیقات نظام اسلامی در زمان­ ها و مکان­ های مختلف و با رویکردهای متفاوت و یا نقل قول موفقیت­ ها و رهاوردهای نظام اسلامی از بیان شخصیت­ های سیاسی دارای گرایش­ های گوناگون داخلی و یا شخصیت­ های قابل اعتنای خارجی و نیز یادآوری افتخارآفرینی­ های علمی، اقتصادی، نظامی، فرهنگی، مهندسی، پزشکی و... فرزندان ملت ایران، بدون تردید، علاوه بر رشد دامنة آگاهی­ ها، موجب افزایش امیدها، اراده­ ها و غرور ملی خواهد شد و این شیرین ­ترین ثمرة این نهال نورسته است.

هر کدام از پیامک ­های دستاوردهای انقلاب اسلامی دارای پشتوانة مطالعاتی، تحقیق و پژوهش متکی بر منابع و ماخذ اطمینان­ آور است؛ ضمن این­که هر از چند گاهی اطلاعات جدید و ناشنیده ­ای را برای مشترکان طرح می­ کند. امید است در روزگاری که گاه حتی دستاوردهای قطعی نظام اسلامی به سخره گرفته شده و مورد تردید و تشکیک قرار می­ گیرد، این تلاش اندک پیام­ رسان امید، خودباوری و افتخار باشد. علاقه­ مندان می ­توانند با ارسال عدد 57 به سامانه 70786 عضو سامانه پیامکی «دستاوردهای انقلاب اسلامی» که به همت جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمی قم راه اندازی شده است شوند.


منبع: خبرگزاری حوزه، 1392/7/10

http://hawzahnews.com/detail/News/320581


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :