Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 170923
تاریخ انتشار : 22 مهر 1392 15:26
تعداد بازدید : 282

65 درصد پیشرفت در ساخت نخستین کشتی فرآورده برِ ایرانی


جناب آقای قاسمی زاده مدیرعامل شرکت کشتی سازی بحر گسترش پیشرفت اولین کشتی فرآورده بر ساخت داخل را ۶۵ درصد اعلام کرد و تحویل آن را منوط به حل مسائل مالی بین بانک عامل، شرکت ملی نفتکش و سازمان گسترش و نوسازی اعلام کرد.

قاسمی زاده درباره آنچه که تاکنون بر پروژه ساخت دو کشتی فرآورده بر سفارشی شرکت ملی نفتکش گذشته است گفت: برای ساخت این دو کشتی در مقاطعی با کمبود دانش ساخت و همچنین تجهیزات لازم روبرو بودیم ضمن اینکه کمبود شدیدی هم چه در بخش پرسنل کشتی سازی و چه در بخش پیمانکاران داشتیم.

وی گفت:با این که با شروع ساخت این کشتی ها توانستیم تجربه و دانش فعلی را کسب کنیم اما شاید اگر در ابتدای کار هم کشتیران ها و هم کشتی سازی به دنبال ساخت کشتی با فناوری پائین تری بودند و از میان انواع شناور مورد نیاز خود ؛کشتی های ساده تری را سفارش می دادند وضعیت بهتری ایجاد می شد .

قاسمی زاده با تاکید براینکه قرار نیست نبش قبر کنیم افزود: قطعاً تصمیم گیران قبلی چه در حوزه کشتیران و چه در حوزه کشتی سازی دلایل قابل قبول و اقتضائی زمان خود را داشته اند اما در این وضعیت با دو بنگاه خودگردان مواجه هستیم یکی شرکت ملی نفتکش که ادعا می کند بیشتر از میزان کار انجام شده پرداخت کرده است و دیگری شرکت ایزوایکو که ادعا می کند اعتبارات و مبالغ دریافت شده کافی نبوده و بیشتر از آنان هزینه کرده است .

مدیرعامل شرکت کشتی سازی بحر گسترش افزود: در هر حال یکی از کشتی های سفارشی شرکت ملی نفتکش به عنوان اولین کشتی فرآورده بر ساخت داخل سال گذشته به آب اندازی شد که هم اکنون حدود 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد در مورد کشتی دوم هم باید گفت بلوک های زیادی از بدنه این کشتی ساخته شده است.

قاسمی زاده تحویل اولین کشتی فرآورده برساخت داخل را منوط به حل مسائل مالی بین بانک عامل ،شرکت ملی نفتکش و سازمان گسترش عنوان کرد.

وی با بیان اینکه عمده تجهیزات این شناورها نصب شده یا در انبارها موجود است افزود: طی دو سال گذشته جلسات متعددی برای روشن شدن وضعیت و تکمیل این شناورها برگزار شده است که در این ارتباط باید از همت نمایندگان استان هرمزگان در مجلس و همچنین مدیران ایدرو و شرکت ملی نفتکش تشکر کنم.

مدیرعامل شرکت کشتی سازی بحر گسترش افزود: در هر حال با توجه به وضع نفدینگی و بازارکار فعلی کشور نمی توان این پروژه ها را جزء با کمک یکدیگر به سرانجام رساند و امیدواریم با همتی که در مدیران شرکت ملی نفتکش وجود دارد این پروژه نیز سرعت خوبی بگیرد و بتوانیم شاهد تحویل دهی هر چه سریع تر آنها باشیم. قرارداد ساخت دو فروند کشتی فرآورده بر 35 هزارتنی در سال 81 بین شرکت ملی نفتکش و شرکت ایزوایکو امضا شد.

مدیرعامل شرکت کشتی سازی بحر گسترش در مورد کشتی های کانتینربر کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نیز گفت:در ارتباط با این پروژه با همت مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و همچنین و دیگر مقامات این شرکت از جمله آقای نبی پور به نقطه خوبی رسیده ایم. شرکت کشتی سازی بحر گسترش از شرکتهای تابعه ایزوایکو است.


* خبرگزاری تسنیم


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :