Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 175458
تاریخ انتشار : 19 مهر 1393 9:33
تعداد بازدید : 615

رئیس سازمان تحقیقات نیروی دریایی ارتش

سکان ناوشکن جماران را یک بانوی متخصص ایرانی ساخت

تا سال ۱۳۸۸ بیشترین فعالیت ها در ساخت ناوها و ناوشکن ها خلاصه می شد اما امروز این دانش نهادینه شده است.


به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، دریادار علی غلام زاده رئیس سازمان تحقیقات نیروی دریایی ارتش طی سخنانی در کارگاه تخصصی دریایی که در معاونت علمی و فناوری ریاست‏ جمهوری تشکیل شد، اظهار داشت: سازمان جهاد خودکفایی در نیروهای مسلح در سال 1362 تشکیل شد.

وی ادامه داد: تا قبل از انقلاب وابستگی هایی به خارجی ها از نظر آموزش و تجهیزات داشتیم اما در حال حاضر تمام افسرها فارغ التحصیل مراکز تخصصی خودمان هستند. غلام زاده به خدمات جهاد خودکفایی در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود : در زمان جنگ تحمیلی با بکارگیری اهداف کاذب، 10 هزار کشتی را پشتیبانی و اسکورت کردیم.

رئیس سازمان تحقیقات و خودکفایی نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه از سال 1362 تا سال 1392 به مدت 30 سال بیش از 500 پروژه موفق را اجرا کردیم، گفت: هم اکنون در حال حرکت از سمت تولید محصولات نظامی به سمت تجاری سازی محصولات هستیم. وی به توان بالای متخصصان داخلی در دستیابی به فناوری های نوین اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر ناوچه های موشک انداز و ناوشکن به تولید انبوه در داخل رسیده است که همه با تکیه بر توان داخلی بود.

رئیس سازمان تحقیقات و خودکفایی نیروی دریایی ارتش با تأکید بر به کارگیری تمام نیروهای متخصص داخلی، اظهار داشت: به عنوان مثال سکان ناوشکن جماران را یک بانوی متخصص ایرانی ساخت. دریاداردوم غلام زاده با بیان اینکه از سال گذشته به سمت تکنولوژی های نو گام برداشته ایم، اظهار داشت: در حال حاضر به دنبال رقابت در بازارهای جهانی هستیم. رئیس سازمان تحقیقات و خودکفایی نیروی دریایی ارتش بیان کرد: تا سال 1388 بیشترین فعالیت هایمان در ساخت ناوها و ناوشکن ها خلاصه می شد اما هم اکنون این دانش نهادینه شده است و در حال ساخت زیردریایی هایی با تناژهای مختلف هستیم. وی با اشاره به توان داخل در تولید زیردریایی اظهار داشت: زیردریایی ها شامل کلاس سبک، نیمه سبک و سنگین هستند.

رئیس سازمان تحقیقات و خودکفایی نیروی دریایی ارتش ادامه داد: در تولید زیردریایی های کلاس سبک به توانایی های لازم رسیده ایم ضمن آنکه در زیردریایی های فوق سنگین نیز تعمیرات اساسی، بازسازی و نگهداری را به صورت کامل انجام می دهیم. غلام زاده با بیان اینکه وارد عرصه طراحی و ساخت کلاس سنگین و نیمه سنگین زیردریایی ها شده ایم، افزود: زیردریایی فاتح به عنوان یک زیردریایی نیمه سنگین آذرماه امسال به بهره برداری می رسد. رئیس سازمان تحقیقات و خودکفایی نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه در سواحل جنوب شرقی کشور مستقر شده ایم، گفت: حضور نیروهای نظامی در بنادر و سواحل برای حفظ امنیت و رونق اقتصادی منطقه الزامی است؛ در این راستا در مناطقی نظیر چابهار، رأس المیدان، کنارک، جاسک و برخی دیگر از شهرهای ساحلی مستقر شده ایم.

وی با تاکید بر اینکه سواحل جنوب کشور مورد غفلت واقع شده است، اظهار داشت: با توجه به دستور مقام معظم رهبری، آبادانی جاسک به نیروی دریایی سپرده شد. رئیس سازمان تحقیقات و خودکفایی نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه در حال گسترش تعاملات با دولت هستیم، اظهار داشت: رونق اقتصادی در درجه اول امنیت لازم دارد؛ امنیت جاسک را تامین کرده ایم و پروژه های بزرگی را در این شهر اجرا خواهیم کرد.

غلام زاده با بیان اینکه با کمک دولت و انجمن مهندسی دریایی در حال بسط فرهنگ دریایی هستیم، افزود: متأسفانه از مزیت های گردشگری مناطقی نظیر چابهار، کنارک، جاسک استفاده نشده است. وی با تأکید بر اینکه بازدارندگی بهتر از دفاع و حمله است، افزود: از همین منظر تلاش کرده ایم با دزدان دریایی حتی در دوردست ترین نقاط نیز مبارزه کنیم. رئیس سازمان تحقیقات و خودکفایی نیروی دریایی ارتش اضافه کرد: با حضور در دریاهای آزاد اعلام قدرت می کنیم و این موجب می شود دشمن تفکر حمله را از سمت دریا از ذهن خود خارج کند.* روابط عمومی نیروی دریایی ارتش


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :