Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 176858
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1393 21:57
تعداد مشاهدات : 338

سید عماد حسینی، معاون وزیر نفت

پمپ فوق پیشرفته کرایوژنیک در ایران ساخته شد

دانش تولید این پمپ قبل از این در انحصار کشورهای امریکا، ژاپن و فرانسه بود.
پیشرفته ترین پمپ کرایوژنیک در امور مهندسی نفت برای پمپاژ گاز مایع پروپان با حضور معاون وزیر نفت در امور مهندسی در کارخانه پمپ سازی ایران در شهر صنعتی هشتگرد استان البرز رونمایی شد.

سید عماد حسینی معاون وزیر نفت در حاشیه این مراسم که در شهر صنعتی هشتگرد برگزار شد، گفت: دانش تولید این پمپ در اختیار کشورهای امریکا، ژاپن و فرانسه بود که امروز ایران هم توانست با اتکا به دانش و تخصص مهندسین خود تولید این نوع پمپ پیشرفته را در کشور بومی سازی کند.

وی گفت: مهندسین داخلی پس از سه سال مطالعه امروز توانستند یکی از نیازهای اصلی شرکت نفت را تامین کنند. معاون وزیر نفت با بیان این که ایران یکی از بزرگ‎ترین صادر کننده گاز در جهان است، افزود: ایران توانست نیاز به پمپ کرایوژنیک برای پمپاژ گاز مایع پروبان که فوق العاده حساس است را تولید و برای فازهای مختلف عسلویه ارسال کند. حسینی گفت: قیمت این پمپ‎ها ۵۰ درصد پایین تر از مشابه‎های خارجی است و سالانه بیش از ۴۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی در بر دارد.

معاون وزیر افزود: پمپ کرایژونیک تولید شده در این کارخانه منطبق با استانداردهای روز دنیاست و تامین کننده نیاز پارس جنوبی، پتروشیمی‎ها و شرکت‎های نفتی کشور است.

مدیر عامل شرکت پمپ سازی ایران نیز در درباره ویژگی‎های این پمپ توضیح داد: پمپ‎های کرایوژنیک یکی از پمپ‎های هایتک (High tech) دنیاست که در انتقال پروپان مایع در فاز ۱۷ و ۱۸ عسلویه به کار گرفته می‎شود.

به گفته مهدی فرج پوروند همه مراحل ساخت پمپ‎ها از مرحله طراحی تا تامین مواد اولیه ریخته گری، ماشین کاری، مونتاژ، تست و راه اندازی به دست مهندسان توانمند ایرانی انجام می‎شود. مدیرعامل این شرکت افزود: متخصصان این صنعت فناوری این پمپ‎ها را مُهری بر بی تاثیر بودن تحریم‎ها زدند و ما امروز نیاز کامل کشور را در تولید پمپ‎های هایتک (High tech) تامین و به زودی به اقصی نقاط جهان صادر خواهد شد.

وی یادآور شد: متخصصان این صنعت با بومی سازی فناوری این پمپ‎ها ایران را در رده بزرگ‎ترین تولیدکنندگان پمپ‎های فوق العاده پیشرفته قرار داده است. فرج پور وند با اشاره به این که شرکت پمپ سازی ایران در شهر صنعتی هشتگرد در تولید انواع پمپ‎های صنعتی صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و پمپ‎های بزرگ نیروگاهی و آبرسانی به خودکفایی رسیده است، گفت: این شرکت موفق شده است دانش ساخت پمپ‎های پروپان مایع را با استانداردهای روز دنیا بسازد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :