Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 178503
تاریخ انتشار : 25 خرداد 1394 1:34
تعداد مشاهدات : 221

14 طرح آبیاری تحت فشار در شهرستان هشترود به بهره برداری رسید

همزمان با هفته جهادکشاورزی، 14 طرح آبیاری تحت فشار در شهرستان هشترود به بهره برداری رسید
. اسماعیل کریمی اصل رئیس جهاد کشاورزی هشترود در حاشیه افتتاح این طرح ها  در هشترود گفت: این طرح ها جمعا با 64 هکتار در روستاهای سیف الدین با سه پروژه به مساحت 25 هکتار، ذوالبین با 9 هکتار، سلوک با 2.5 هکتار، کلب کندی با چهار هکتار، قزللو با پنج هکتار، آغچه رود با دو هکتار، چراغچی با 9 هکتار، سعادتلو با پنج هکتار و روستای مغامیر با 3 هکتار است.
وی افزود: برای این طرح ها شش میلیارد و 646 میلیون ریال هزینه شده است که از این مبلغ 3 میلیارد و 766 میلیون ریال کمک بلاعوض دولتی و مابقی به صورت سهم آورده اشخاص است. مدیر جهادکشاورزی هشترود گفت: این مدیریت به منظور فراهم آوردن موجبات توسعه پایدار کشاورزی و افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی برای تامین امنیت غذایی، رشد سرمایه گذاری و عمران و توسعه روستاها و توسعه سیستم های آبیاری تحت فشار تمام اهتمام خود را برای استفاده بهینه از ظرفیت های آبی معطوف داشته است. وی به مزیت های آبیاری تحت فشار اشاره کرد و گفت: حذف عملیات تسطیح و کاهش هزینه های آماده سازی اراضی تهویه خاک به راحتی انجام می شود و مبارزه با یخبندان، آفات و انگل ها میسر است.
 کریمی اصل به دیگر مزایای این طرح اشاره کرد و گفت: هزینه نیروی کارگری در مقایسه با روش های آبیاری سطحی کمتر است و تلفات به صورت روان آب و فرسایش خاک در این روش به حداقل می رسد و راندمان آبیاری در مقایسه با روش های سنتی بیشتر است. وی افزود: امکان آبیاری در اراضی کم عمق وجود دارد و در اغلب محصولات آبیاری بارانی باعث افزایش رشد می شود و همچنین امکان آبیاری در اغلب خاک ها و در اراضی شیبدار نیز وجود دارد که از دیگر مزایای آبیاری تحت فشار است.خبرنگار فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :