Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 179674
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1394 9:31
تعداد بازدید : 387

حمیدرضا چیت‌چیان، وزیر نیرو

ایران هشتمین تولیدکننده تجهیزات نیروگاهی جهان است

ایران هشتمین کشور دنیا از نظر تولید تجهیزات نیروگاهی است، ضمن اینکه توربین گازی پرظرفیت نیز در حال ساخت است. وزیر نیرو گفت: ایران هشتمین کشور برتر دنیا از نظر تولید تجهیزات نیروگاهی بوده و در حال ساخت توربین گازی پرظرفیت است.

حمیدرضا چیت چیان در یک برنامه تلویزیونی با اعلام اینکه در تلاش هستیم نسل جدید نیروگاه های گازی را در کشور بسازیم اظهار کرد: ایران هشتمین کشور دنیا از نظر تولید تجهیزات نیروگاهی است، ضمن اینکه توربین گازی پرظرفیت نیز در حال ساخت است. وی با بیان اینکه 95 درصد تکنولوژی های مورد نیاز در بخش آب را در داخل می سازیم افزود: در مورد برق هم بیش از 90 درصد نیازها از داخل تامین می شود.

 وزیر نیرو با اعلام اینکه به 40 کشور تجهیزات و خدمات فنی و مهندسی صادر کرده ایم ادامه داد: در سال 93 حجم صادرات خدمات فنی و مهندسی در بخش نیرو دو میلیارد و 569 میلیون دلار بوده است.

چیت چیان درباره وضعیت آب کشور گفت: 5/7 میلیارد مترمکعب بیلان منفی آب در منابع زیرزمینی داریم که در دو سال اخیر با بستن هشت هزار چاه غیرمجاز 750 میلیون مترمکعب آن جبران شد و با آغاز طرح تعادل بخشی سفره های زیرزمینی طی پنج سال آینده بیلان منفی سفره های آب زیرزمینی را به صفر خواهیم رساند.

وی با بیان اینکه کشور ما در 15 سال گذشته دچار خشکسالی مستمر شده اظهار کرد: بیلان آب 303 دشت از 609 دشت کشور منفی و میزان آب 50 رودخانه کشور کاهش یافته است. وزیر نیرو با اشاره به اینکه در 46 سال گذشته به طور متوسط 250 میلی متر بارش داشتیم افزود: در شش سال گذشته بطور متوسط 205 میلی متر بارش داشتیم و امسال این میزان به 192 میلی متر رسیده است.

چیت چیان با بیان اینکه 92 درصد آب در بخش کشاورزی مصرف می شود گفت: برای کاهش مصرف آب نیازمند تغییر فکر و شیوه های کشاورزی و آبیاری هستیم.


* خبرگزاری فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :