Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 180047
تاریخ انتشار : 21 مهر 1394 12:1
تعداد بازدید : 299

رمضان روئین‌تن، مدیرکل دفتر میوه‌های سردسیری وزارت جهاد

ایران در تولید گردو در رتبه سوم جهان قرار دارد

ایران با تولید 222 هزار تن گردو رتبه سوم جهان را در تولید این محصول دارد.
مدیرکل دفتر میوه های سردسیری وزارت جهاد کشاورزی گفت: ایران با تولید 222 هزار تن گردو رتبه سوم جهان را در تولید این محصول دارد. رمضان روئین تن مدیرکل دفتر میوه های سردسیری وزارت جهاد گفت: ایران با تولید سالانه 222 هزار تن گردو در جهان رتبه سوم تولید این محصول را دارد.

وی افزود: سطح زیر کشت گردو در کشورمان در حال حاضر حدود 140 هزار هکتار است که 110 هزار هکتار آن بارور و 30 هزار هکتار آن غیر بارور است. مدیرکل دفتر میوه های سردسیری وزارت جهاد تصریح کرد: عملکرد تولید گردو از هر هکتار در کشور حدود 2 تن است در حالی که متوسط عملکرد هر هکتار گردو در جهان 3 هزار و 400 کیلوگرم است. روئین تن با بیان اینکه قسمت عمده گردوی تولیدی در کشور به مصرف می رسد، گفت: براساس آخرین آمار گمرک در سال 93 میزان صادرات گردو ایران در این سال حدود 2 هزار تن بوده و کشورهای مقصد آن امارات، عراق، ترکیه و ... است.

وی تصریح کرد: استان همدان با تولید حدود 36 تن در سال رتبه اول تولید این محصول را در کشور دارد و بعد از آن استان های فارس و کردستان در رتبه دوم و سوم تولید این محصول قرار دارند. مدیرکل دفتر میوه های سردسیری وزارت جهاد بیان داشت: چین و آمریکا هم به ترتیب با تولید یک میلیون و 700 هزار تن و 450 هزار تن رتبه های اول و دوم تولید این محصول را دارا هستند.* خبرگزاری فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :