Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 181146
تاریخ انتشار : 3 بهمن 1394 21:58
تعداد مشاهدات : 162

علی اکبر ولایتی، عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)

ایران حق غنی سازی و خرید و فروش کیک زرد را دارد

ایران تنها کشوری است که حق غنی سازی، فروش مواد و خرید کیک زرد را دارد و سازمان ملل متحد این حق را برای ما شناخته است.
عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای به هدایت مقام معظم رهبری اذعان دارند و معتقدند اگر اصرار ایشان بر برنامه هسته ای نبود، ایران به این نقطه نمی رسید. ایران تنها کشوری است که حق غنی سازی، فروش مواد و خرید کیک زرد را دارد و سازمان ملل متحد این حق را برای ما شناخته است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک در نشست عمومی انجمن اسلامی پزشکان ایران، خاطرنشان کرد: کار انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در درجه اهمیت قرار دارد، بنابراین همه باید در انتخابات شرکت کنیم. «علی اکبر ولایتی» ادامه داد: همان طور که رهبر معظم انقلاب تأکید کرده اند باید اطرافیانمان را برای حضور در پای صندوق های رأی تشویق کنیم.
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب حضور هر چه بیشتر مردم پای صندوق های رأی را اصل می دانند، افزود: این موضوع باعث استحکام نظام می شود که البته ما تاکنون این گونه عمل کرده ایم. عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) درباره رفتار کشورهای گروه ۱+۵ نسبت به ایران خاطرنشان کرد: اگر امکان استمرار رفتار این کشور ها نسبت به وضع تحریم ها برای ایران وجود داشت، این کار را ادامه می دادند، اما در ادامه آن ها به طرق مختلف به ایران پیام فرستادند که ما حاضریم تحریم ها را برداشته و غنی سازی را بپذیریم.
ولایتی در ادامه موضوع هسته ای ایران را مهم توصیف کرد و افزود: از ابتدای انجام گفت وگو ها میان ایران و ۱+۵ که حدود ۱۲ سال کشورمان با فراز و نشیب های بسیار زیادی روبرو شد و علیرغم مشکلات کار ها به خوبی انجام گرفت و هدایت هایی که توسط مقام معظم رهبری در مذاکرات هسته ای صورت گرفت، مهم ترین عامل در روند پیروزی و به سرانجام رسیدن موضوع هسته ای بود. وی با اشاره به پیشنهادهای غربی ها برای حل موضوع هسته ای، گفت: پیشنهاد غربی ها بر این اساس بود که مدت کوتاهی برنامه های هسته ای ایران متوقف شود؛ اما این توقف به مدت بیش از ۲ سال به طول انجامید و در این راستا مقام معظم رهبری فرمودند که بنای آن ها بر این است که برنامه هسته ای ایران به صورت مطلق تعطیل شود، نه موقت. دبیر کل انجمن اسلامی پزشکان ایران، گفت: اگر هدایت های مقام معظم رهبری و تلاش تیم مذاکره کننده کشورمان نبود، نمی توانستیم این سرانجام را برای موضوع هسته ای تصور کنیم و باید از تمام کسانی که در ۱۲ سال گذشته در این زمینه فعالیت داشتند، تقدیر و تشکر کنیم.
ولایتی در ادامه با بیان اینکه در مسائل اساسی سیاست خارجی هر دولتی باید بر اساس قانون اساسی و رهنمودهای مقام معظم رهبری و اهم مسائل راهبردی داخلی و خارجی صورت گیرد، ادامه داد: حفظ استقلال سیاسی، مقاومت در منطقه و مبارزه با اسرائیل و ایستادگی در برابر زیاده خواهی های آمریکا از مسائل مهمی است که باید طبق رهنمودهای رهبری انجام شود.
وی گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای به هدایت مقام معظم رهبری اذعان دارند و معتقدند که مقاومت رهبری و اصرار ایشان در داشتن تعداد سانتریفیوژ ها اگر نبود، برنامه هسته ای ایران به این نقطه نمی رسید. ایران تنها کشوری است که حق غنی سازی، فروش مواد و خرید کیک زرد را دارد و سازمان ملل متحد این حق را برای ما شناخته است.
 عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به جلسه های برگزار شده در وین برای رسیدن به راه حل بحران سوریه افزود: وزیر خارجه کشوری که در باتلاق گیر کرده و حد خودش را نمی داند، در جلسه ای که در وین برگزار شد این عقیده را داشت که ۱۷ کشور حاضر در این جلسه فقط برای راضی کردن ایران دور هم جمع شده اند، ولی در ادامه وزیر خارجه آمریکا عقیده داشت که هرچه ایران خواسته ما در مصوبه آورده ایم.
دکتر ولایتی ادامه داد: نکته مهم در این موضوع این است که ۱۶ کشور دیگر تلاش دارند راه حلی را برای سوریه در نظر بگیرند، که ایران موافق آن است و البته تلاش های جدی روسیه به عنوان ابرقدرت نظامی و چین به عنوان ابرقدرت اقتصادی نسبت به نزدیک شدن به ایران، نشان دهنده وضعیت و قدرت فعلی کشور ماست.*مشرق


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :