Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 181179
تاریخ انتشار : 5 بهمن 1394 15:58
تعداد مشاهدات : 272

نبونید نمرود، رئیس انجمن آشوریان

رهبر انقلاب در خانه شهدای آشوری

حضور رهبر انقلاب در منزل یک شهید آشوری بسیار به چشم آمد. خیلی از دوستان ما از خارج تماس می گرفتند و می گفتند شما آشوریان در ایران چه جایگاهی دارید که بالاترین مقام حقوقی و مذهبی کشورتان به خانه یکی از شما می آید...
رئیس انجمن آشوریان گفت: حضور رهبر انقلاب در منزل یک شهید آشوری بسیار به چشم آمد. خیلی از دوستان ما از خارج تماس می گرفتند و می گفتند شما آشوریان در ایران چه جایگاهی دارید که بالاترین مقام حقوقی و مذهبی کشورتان به خانه یکی از شما می آید.

نشست خبری یادواره شهدای ادیان توحیدی با حضور سردار محسن کاظمینی فرمانده سپاه تهران بزرگ، همایون سامه یح رئیس انجمن کلیمیان، رستم خسرویانی رئیس انجمن زرتشتیان، روبیک کاراپتیان رئیس انجمن ارامنه، نبونید نمرود رئیس انجمن آشوریان و جمعی از اصحاب رسانه صبح امروز در محل سپاه تهران برگزار شد. همایون سامه یح رئیس انجمن کلیمیان که در این نشست حضور داشت گفت: ما یهودیان در ایران از نشاط زیادی برخورداریم و هیچ مشکلی نداشته و کاملا راضی هستیم. ما عاشق کشورمانیم و خودمان را نسبت به بقیه جامعه کمتر احساس نمی کنیم.

وی گفت: این کار سپاه یعنی همایش یادواره شهدای اقلیت قابل تقدیر است و ما پیش از این هیچ ارتباطی با سپاه نداشتیم. تمام امورات مربوط به این مراسم توسط این عزیزان انجام شده که تاکنون جلسات بسیاری نیز صورت گرفته است و امیدواریم از طرف کلیمیان تقدیر خوبی از سپاه انجام شود.

نماینده یهودیان ادامه داد: کلیمیان در ایران هیچ ارتباطی با نظام خونخوار صهیونیستی ندارند و ما کاملا مخالفت خود را با آنها اعلام می کنیم و معتقدیم همان طور که داعش به عنوان یک گروه تندرو، طلب کشور اسپانیا را کرده صهیونیست ها نیز به عنوان یک نظام افراطی طلب فلسطین را می کنند. در ادامه این نشست رستم خسرویانی نماینده زرتشتیان نیز دقایقی صحبت کرد و گفت: امام خمینی اصل مطلب را برای همه پیروان ادیان الهی در ایران بیان کردند. ایشان گفته اند: ایران کشور همه و توحید مذهب همه است.

وی افزود: ما جانمان را برای ایران می دهیم این سرزمین زادگاه ماست و ما جای دیگری نداریم. در ایران به دنیا آمدیم و جانمان را برایش می دهیم. اما از سردار کاظمینی گله ای دارم و آن این است که آیا بعد از گذشت 30 سال گرفتن چنین یادواره ای دیر نیست؟ ما شهیدی داریم که 30 سال پیش به شهادت رسیده و پدرش چند روز پیش فوت کرد.

خسرویانی ادامه داد: البته بنیاد شهید روزی را در 22 اسفند به نام روز شهید نامیده که مزار همه شهدا از جمله شهدای اقلیت عطرافشانی و گلباران می شود. در این نشست روبیک کاراپتیان رئیس انجمن ارامنه نیز حضور داشت و گفت: ما دوست نداریم شهدایمان از دیگر شهدا جدا شوند و مراسم جدایی برایشان بگیرند. که سردار کاظمینی به وی گفت: این مراسم جدا نیست و برای همه شهدا از جمله شهدای مسلمان و دیگر اقلیت های مذهبی خواهد بود.

در این نشست نبونید نمرود رئیس انجمن آشوریان نیز گفت: یکی از بهترین کارها حضور رهبر انقلاب اسلامی در منزل یک شهید آشوری بود که این موضوع در بین آشوریان چه داخل ایران و چه در خارج از کشور بسیار به چشم آمد. خیلی از دوستان ما از خارج تماس می گرفتند و می گفتند شما آشوریان در ایران چه جایگاهی دارید که بالاترین مقام حقوقی و مذهبی این کشور به خانه یکی از شما می آید و از آن ها تجلیل می کند.

وی در پایان گفت: آشوریان تهران با تمام قوا در خدمت برگزاری این یادواره خواهند بود که سپاه پاسداران متولی آن است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :