Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 181728
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1395 12:40
تعداد بازدید : 241

احیای بینایی نوجوان عراقی در ایران

عبدالحافظ عبدعلی، پس از مداوا در بیمارستانی در تهران، اكنون می تواند با چشم خود ببیند

تهران-ایرنا- یك پسر نوجوان عراقی كه دو ماه قبل بر اثر عملیات انفجار انتحاری تروریست ها حین یك بازی فوتبال بینایی خود را از دست داده بود، از مداوا در ایران و بازیابی بخش عمده بینایی اش سخن گفت.

  به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه خبری استاف، عبدالحافظ عبدعلی 14ساله كه تلفنی از منزل خود در روستای عصریه در جنوب بغداد صحبت می كرد، گفت: پس از مداوا در بیمارستانی در تهران، اكنون می تواند با چشم راست خود به صورت عادی ببیند، اما برای بازیابی كامل بینایی چشم چپ، هنوز به درمان بیشتر در ایران نیاز دارد.
وی در توصیف شادی زایدالوصفش هنگام بازگشت به عراق پس از یك دوره درمانی 16 روزه در تهران، گفت: من نابینا به ایران رفتم، اما زمانی كه این كشور را ترك كردم، می توانستم ببینم.
عبدالحافظ ادامه داد: پزشكان گفته بودند كه اگر چشمانم را سریع تحت عمل جراحی قرار ندهند، بینایی خود را برای همیشه از دست خواهم داد. اما متخصصان ایرانی نوید بهبودی را دادند.
پدر این نوجوان نیز با بیان این كه متخصصان ایرانی پیش از عمل جراحی مجبور شدند عفونت چشم را از بین ببرند، گفت كه فرزندش برای ادامه مداوا و لیزردرمانی تا سه ماه دیگر بار دیگر راهی ایران می شود.
وی افزود: پزشكان ایرانی معتقدند كه بینایی فرزندم را به طور كامل بازمی گردانند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :