Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 181749
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1395 14:2
تعداد بازدید : 337

دستگاه طیف سنجی هسته ای تولید شد

این سامانه برای مانیتورینگ پیوسته هوای محیط به منظور جمع آوری، آنالیز و نمایش آلودگی هوا و... تولید می شود
شرکت ایرانی نوین طیف پرتو گستر، به عنوان نخستین و در حال حاضر تنها طراح و سازنده سیستم های طیف سنجی و اندازه گیری هسته ای تجهیز آزمایشگاه های آموزشی و تحقیقاتی فیزیک هسته ای، پرتو پزشکی و دزیمتری طیف متنوعی از این محصولات را به تولدی و تجاری سازی رسانده است. شرکت نوین طیف پرتو گستر، توانسته است با تولید بیش از چهل محصول و با تجهیز بیش از پنجاه آزمایشگاه هسته ای در کشور، اغلب نیازهای اساسی آزمایشگاه‎ها را برآورده کند.
 الناز احمدی نیاری مدیر عامل شرکت نوین طیف پرتو گستر با اشاره به تولید دستگاه‎های اندازه گیری هسته ای توسط این شرکت گفت: با بهره مندی از تجربیات متخصصین و محققین شرکت و با طراحی و ساخت دستگاه‎های مختلف و ثبت اختراع آنها در جهت توسعه و بومی سازی فناوری‎های نوین قدم برداشته است. وی افزود: اغلب سیستم‎های طراحی و ساخته شده‎های طیف سنجی و اندازه گیری هسته ای، به عنوان کالای دانش بنیان شناخته شده است و علاوه بر دانشگاه‎ها و مراکز آموزشی در صنایع هسته ای نیز مورد استفاده قرار می‎گیرد.

مدیر عامل این شرکت فناور که در چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران نیز حضور داشت، بیان کرد: این شرکت با ساخت دستگاه‎های مختلف و ثبت اختراع در این زمینه توانسته است با بهره مندی از توانمندی فنی بومی کشورمان، خود را به عنوان اولین و در حال حاضر تنها تولید کننده خصوصی دستگاه‎های طیف سنجی هسته ای در کشور در این عرصه معرفی کند.

وی ادامه داد: همچنین شرکت نوین طیف بنا به سفارش های مراکز، موسسه‎ها و صنعت به تولید خاص منظوره‎ی ابزار هسته ای نیز می‎پردازد. احمدی با بیان این که این شرکت فناور، توانسته است به تولید انواع آشکارسازها و ماژول های کارآمد در طیف سنجی بپردازد که سیستم پایش محیطی هوا از جدیدترین این محصولات است، ادامه داد: این سامانه برای مانیتورینگ پیوسته هوای محیط به منظور جمع آوری، آنالیز و نمایش آلودگی هوا. دارای قابلیت اندازه گیری آلودگی‎های آلفا، بتا، و گاما در محیط کاربرد دارد و هم اکنون توسط متخصصان این شرکت و به صورت بومی تولید می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :