Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 181966
تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1395 13:54
تعداد بازدید : 227

با کمک فناوران ایرانی به مدار لئو دست یافتیم

با کمک فناوران ایرانی به مدار لئو دست یافتیم و در این رابطه هیچ گونه محدودیتی نداریم


معاون ستاد کل نیروهای مسلح از تست یک موشک بالستیک با برد ۲ هزار کیلومتر خبر داد.

 سردار علی عبدالهی معاون آماد، پشتیبانی و تحقیقات صنعتی ستاد کل نیروهای مسلح طی سخنانی در جشنواره علمی باقر العلوم(ع)، طی سخنانی گفت: موشکی با برد 2000 کلیومتر با خطای 8 متر را ما دو هفته پیش تست کردیم، خطای 8 متر یعنی هیچ، یعنی صفر، یعنی بدون خطا.

وی افزود: این موشک بالستیک را می توانیم هدایت کنیم، از جو خارج شده و مجددا به جو بازگشته و بدون خطا به هدف اصابت کند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح نام این موشک را اعلام نکرده است.

سردار عبدالهی همچنین تاکید کرد: ستاد کل نیروهای مسلح 10 درصد از منابع بنیه دفاعی را برای تحقیقات قرار داده که عدد قابل توجهی است ولی در بخش دولتی زیر یک درصد بودجه اختصاص داده شده است.

گفتنی است، موشک های بالستیک 2 هزار کیلومتری ایران شامل موشک های قدر اف و سجیل 1 و 2 می شوند و هنوز مشخص نیست که آیا این موشک ها به خطای فوق العاده عالی 8 متر، دست یافته اند یا موشک جدیدی تست شده است.

آخرین موشک بالستیک دوربرد ایرانی که سال گذشته رونمایی شد، موشک عماد بود که بعدها برد آن 1700 کیلومتر اعلام شد. در این موشک، برای نخستین بار از کلاهکی استفاده شده بود که قادر به هدایت کلاهک تا لحظه اصابت به هدف بود.

اخیرا، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جریان نشست "ایران موشکی" که مشهد مقدس برگزرا شده بود، طی سخنان مهمی گفته بود که، "موشک سجیل جدیدی که نسبت به سجیل 1 شرایط بهتری دارد و دارای هدایت پایانی مسیر است به زودی وارد ظرفیت سپاه می شود.

منظور سردار حاجی زاده از هدایت پایانی مسیر، همان تکنولوژی ای است که در موشک عماد به کار رفته بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :