Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 181969
تاریخ انتشار : 20 اردیبهشت 1395 14:29
تعداد بازدید : 485

دو دانشمند ایرانی در فهرست یک درصد دانشمندان برتر جهان هستند

دو دانشمند ایرانی در سال 2015 در بین یک درصد دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته است
معاون تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله از قرار گرفتن دو دانشمند این دانشگاه در فهرست یک درصد دانشمندان برتر جهان خبر داد و گفت: همچنین این دانشگاه در سال 2015 در بین یک درصد دانشگاه های برتر جهان قرار گرفته است.

دکتر مرتضی ایزدی در هفتمین جشنواره علمی تحقیقاتی علوم پزشکی سپاه (جشنواره باقرالعلوم علیه السلام)- یادواره پورسینا، مرجعیت علمی شدن را از برنامه های راهبردی دانشگاه بقیةالله دانست و اظهار کرد: در این راستا این دانشگاه در تلاش است تا به سمت ایجاد دانشگاه حکمت بنیان و مبتنی بر علوم انسانی حرکت کند.

وی نسل اول دانشگاه ها را دانشگاه های آموزش بنیان، نسل دوم را دانشگاه های پژوهش بنیان، نسل سوم را دانشگاه های کارآفرین و ثروت آفرین و نسل چهارم دانشگاه ها را دانشگاه پیشرو در تولید فناوری های نرم، حکمت بنیان و مبتنی بر علوم انسانی دانست.

ایزدی با اشاره به شاخص های مرجعیت علمی شدن خاطرنشان کرد: دارا بودن استاد مرجع با شاخص بالای هرش و در فهرست یک درصد مقالات دارای استناد بالا و داغ، مجله دارای شاخص هرش بالا و وجود سازمان هایی در فهرست یک درصد از جمله شاخص های مرجعیت علمی به شمار می رود.

وی با بیان این که در حال حاضر دو نفر از محققان دانشگاه بقیةالله در زمره دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرار گرفته اند، یادآور شد: علاوه بر آن تعداد مقالات ارائه شده در همایش خارجی از سوی دانشگاه بقیه الله افزایش یافته است، به گونه ای که تعداد مقالات ارائه شده در همایش های بین المللی در سال 90 به 102 مقاله، در سال 91 به 92 مقاله، در سال 93 به 34 مقاله و در سال 94 این تعداد به 225 مقاله افزایش یافته است.

معاون تحقیقاتی دانشگاه بقیةالله از قرار گرفتن این دانشگاه در بین 10 دانشگاه کشور در نظام رتبه بندی ESI در سال 2015 گفت: این دانشگاه پس از دانشگاه های علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی شهید بهشتی، علوم پزشکی شیراز، علوم پزشکی اصفهان، علوم پزشکی تبریز، علوم پزشکی مشهد، علوم پزشکی ایران و علوم پزشکی کرمان قرار گرفته است.

معاون تحقیقاتی دانشگاه بقیةالله با تاکید بر این که این دانشگاه در سال 91 موفق به کسب رتبه دوم پژوهشی در ارزشیابی پژوهشی دانشگاه های همتراز شده است، ادامه داد: علاوه بر آن در سال 94، مقام اول پژوهشی در میان بیمارستان های آموزشی کشور را کسب کردیم.

معاون تحقیقاتی دانشگاه بقیةالله با اشاره به راهکارهای افزایش شتاب علم و فناوری در این دانشگاه اظهار کرد: تحول در نظام رتبه بندی و تشویق اساتید و دانشجویان، تجهیز سخت افزاری و نرم افزاری دانشگاه، تقویت روحیه همکاری، توسعه دیپلماسی علم و فناوری، افزایش بهره وری پژوهش، افزایش بودجه پژوهشی و استفاده از نخبگان برجسته جهان در پروژه های کلان از جمله راهکارهای افزایش شتاب علم و فناوری کشور به شمار می رود.

 
* ایسنا
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :