Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182065
تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1395 14:18
تعداد مشاهدات : 253

دستیابی محققان ایرانی به تولید تخته های نسوز

(تخته های نسوز) در كوره های صنعتی نفت وگاز مورد استفاده قرار می گیرد

ساری - ایرنا - رئیس پارك علم و فناوری استان مازندران از موفقیت محققان یكی از شركت های دانش بنیان استان در تولید برد كلسیم سیلیكاتی (تخته های نسوز) مورد استفاده در كوره های صنعتی نفت وگاز خبرداد .

  علی معتمدزادگان روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت : فعالیت چهارساله محققان و پژوهشگران یكی از شركت های دانش بنیان مازندران منتج به دستیابی شیوه تولید این كالای مورد نیاز برای فعالیت كوره های صنعتی شد.
وی ادامه داد : كوره های صنعتی نفت وگاز برای فعالیت می بایست گرمای تولیدی را حفظ بكنند و عایق های نسوز دراین بخش نقش آفرین هستند .
رئیس پارك علم و فناوری مازندران ، برد سیلیكاتی عایق و لایه نسوز نگهدارنده گرمای كوره های صنعتی نفت و گاز برشمرد و افزود : آهك و الیاف نسوز مواد اولیه خاص برای تولید این محصول هستند .
وی با اشاره به اینكه تاكنون امكان ساخت این محصول در كشور وجود نداشت، ادامه داد :كشور برای تامین نیاز هفت تا ده هزار متر مكعبی برد كلسیم سیلیكاتی صنایع نفت وگاز مجبور به خرید و واردات آن از كشورهای دیگر بود .
به گفته معتمدزادگان با توجه به قیمت 15 میلیون ریالی هر متر مكعب برد كلیسیم سیلیكاتی ، سالانه حدود شش میلیون دلار برای خرید و واردات این قطعه از كشور ارز خارج می شود .
وی اظهار داشت : در حال حاضر شركت دانش بنیان تولید كننده این محصول قادر به تولید سالانه 800 متر مكعب این محصول است كه این ظرفیت قابل افزایش است .
رئیس پارك علم وفناوری مازندران گفت كه محصول تولیدی این شركت دانش بنیان با 20 درصد كاهش قیمت به نسبت قیمت كالای وارداتی قابل عرضه در بازار مصرف است .
برد كلسیم سیلیكاتی مورداستفاده در كوره های صنعتی نفت و گاز در قطعات یك در یك و نیم متر و نیز 90 در 60 سانتی متر استفاده می شود .
براساس اعلام شركت دانش بنیان مازندران كه به موفقیت تولید برد كلیسم سیلیكاتی دست یافت این مجموعه قادر به تولید این محصول در اندازه های مورد استفاده است .


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :