Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182159
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1395 14:15
تعداد بازدید : 324

طراحی و ساخت لیزرهای پزشکی در ایران

لیزرها در حوزه های گوناگونی از جمله پزشکی، مهندسی، صنعت، دفاعی و … کاربرد دارند

مدیرعامل شرکت پرتو آفرینان شفا با اشاره به کاربرد گسترده فناوری لیزر گفت: این شرکت موفق شده است با بهره مندی از توانمندی نیروی انسانی داخلی و فناوری بومی، لیزرهایی را در کلاس های متنوع و برای کاربردهای گوناگون تولید و تجاری کند.

امین گل محمدی تکلیمی مدیر عامل پرتو آفرینان شفا، با اشاره به نقش اساسی فناوری لیزر در زندگی بشری گفت: کاربرد لیزرها به حوزه خاصی محدود نمی شود و در حوزه های گوناگونی از جمله پزشکی، مهندسی، صنعت، دفاعی و … کاربرد دارند.

این فعال فناور با اشاره به تولید محصولات پیشرفته پر کاربرد در عرصه پزشکی، توسط این شرکت، کاربرد فراوان فناوری لیزر در این حوزه را یادآور شد و افزود: در پزشکی مدرن لیزر به عنوان یک ابزار اصلی در بسیاری از درمان‎ها به کار گرفته می‎شود. اثر ضد عفونی کننده، برش بدون خونریزی، تحریک سلولی به منزله رشد و ترمیم بافت، دقت بالا، عکسبرداری، برهمکنش منحصر به فرد یک طول موج با یک نوع بافت و ده ها دلیل دیگر باعث شده است لیزر در گستره پزشکی از جایگاهی غیر قابل انکار برخوردار شود.

مدیر عامل این شرکت، که در چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی نیز ارائه محصول داشت، گفت: شرکت پرتو آفرینان شفا با تکیه بر توانبه طراحی، ساخت و تولید کاملا بومی دستگاه های لیزر پزشکی با تکیه بر توانمندی‎های داخلی و کمترین وابستگی به واردات، این لیزرها را تولید می کند و در حال حاضر، محصولاتی در زمینه‎های اورولوژی، جراحی پوست، دندانپزشکی و تراپی ارائه کرده است.

این فعال فناور با اشاره به رعایت استانداردهای جهانی، کیفیت، خدمات پس از فروش و قیمت به عنوان مزایای رقابتی تولیدات این شرکت گفت: با رعایت و به کار بستن کلیه استانداردهای طراحی و ساخت محصولات، توانسته ایم دستگاه‎های با کیفیتی با ارائه خدمات پس از فروش مناسب ارائه کنیم. از محصولات این شرکت می‎توان مواردی همچون لیزر جراحی پروستات ۵۳۲، لیزر اورولوژی هولمیوم، لیزر دندانپزشکی بافت نرم، لیزر CO2 زیبایی، لیزر تراپی کم توان و لیزر فرکشنال CO2 را نام برد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :