Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182165
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1395 18:0
تعداد بازدید : 305

ما تسلیحات مورد نیازمان را ساخته ایم

یکی از موارد مورد نیاز اصلی و ضروری ما، توجه به یگان های تک تیرانداز و سلاح های تک تیرانداز بود که توانستیم در تمامی رده ها از کالیبر ۷.۶۲، ۱۲.۷، ۱۴.۵ گرفته تا اولین سلاح تک تیرانداز ۲۳ میلیمتری دنیا را تولید کنیم.

امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اخیرا در گفت وگویی با نشریه ارتش (صف) به برخی موضوعات از قبیل تجهیزات نزاجا، ورود این نیرو به موضوعات موشکی، مقابله با تهدیدات مرزی و وضعیت معاش نیروها پرداخته است.

ما همچنان در فضای تحریم هستیم و چیزی از خارج وارد نمی شود. درست است که در برجام، صحبت ها و اقداماتی در جهت رفع تحریم ها شده اما اگر فضایی باز شود، قطعا تجهیزات نظامی ورود پیدا نخواهند کرد، لذا ما متناسب با نیازها، تسلیحات مورد نیازمان را تعریف کرده و ساخته ایم که یکی از موارد مورد نیاز اصلی و ضروری ما، توجه به یگان های تک تیرانداز و سلاح های تک تیرانداز بود که توانستیم در تمامی رده ها از کالیبر ۷.۶۲، ۱۲.۷، ۱۴.۵ گرفته تا اولین سلاح تک تیرانداز ۲۳ میلیمتری دنیا را تولید کنیم.

بر روی تانک M۶۰ سامانه واپایش آتش و اخلالگرهایی نصب شده که بتواند موشک های «تاو» و سایر موشک های ضد زره را منحرف کند. دوربین هایی پیش بینی کرده ایم که تا فاصله ۵۰۰ تا هزار متر را در معرض دید و تیر قرار می دهند و کاربر می تواند از این سلاح به عنوان تک تیرانداز نیز استفاده کند.

در سال ۹۳، داعش در یک فاصله زمانی کوتاه خود را از استان الانبار عراق به استان دیالی که هم مرز استان کرمانشاه و ایلام است، رساند. از طرف دیگر به سعدیه و جلولا آمدند و می خواستند در گام بعدی تا خانقین که در ۱۲ کیلومتری مرز ماست، برسند که یگان های نیروی زمینی با قدرت وارد عمل شدند. برای مقابله با این تهدید، ۵ تیپ عملیاتی وارد میدان شده و بر اساس مصوبه ستاد کل، شناسایی ها در آن سوی مرز شروع شد و ما آماده بودیم که اگر از خط ۴۰ کیلومتر گذشتند با این ها درگیر شویم و همه سازوکارها نیز برای یک درگیری سنگین فراهم بود. بالگردهای ما بالای سر آنها حاضر بودند و عناصر اطلاعاتی ما تا نزدیکی آنها رفته و شناسایی ها را کامل کردند و مسیرها نیز با سامانه های موقعیت یاب ثبت شد تا در صورت نزدیکی، آنها را زیر باران سنگین توپخانه و آتشبار خود قرار دهیم که البته این مسائل خیلی رسانه ای نشد اما موجب شد تا داعش از این اقدام منصرف شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :