دکتر سیدعبدالحمید احمدی شامگاه سه شنبه 21 اردیبهشت ماه در آیین افتتاحیه اردوی راهیان نور ورزشکاران کشور در استان کرمانشاه که در مجتمع بعثت کرمانشاه برگزار شد، با تبریک میلاد امام حسین(ع) و روز جانباز اظهار کرد: امروز جامعه ورزش با اقتدا به شهدای ورزشی در مجامع مختلف جهانی برای کشورمان افتخارآفرینی می کنند.

وی با بیان اینکه دیروز شهدای ورزشکار در جبهه های نبرد افتخارآفرینی کردند، افزود: امروز هم قهرمانان ورزشی با حضور پرقدرت خود در مسابقات بین المللی برای ایران اسلامی افتخارآفرینی می کنند.

احمدی با اشاره به حضور کاروان ورزشکاری راهیان نور کشور در کرمانشاه گفت: این کاروان تصمیم گرفت امسال با حضور در استانی که جنگ تحمیلی هم در آن آغاز شده و هم پایان پذیرفته حضور یابند و به مرور خاطرات بپردازند.

وی حرکت راهیان نور قهرمانان و نخبگان ورزشی کشور را حرکتی مقدس عنوان کرد و گفت: زیارت مشهد شهیدان در مناطق عملیاتی دفاع مقدس در حقیقت تجدید پیمان و عهدی است با شهدای بزرگوار دفاع مقدس؛ شهدایی که در دوران طولانی ۸ سال دفاع مقدس جانانه ، خالصانه، ایثارگرانه و با معرفت و آگاهی از کیان جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند و به دشمن اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک مقدس میهن را اشغال کند.

مشاور عالی وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه جامعه ورزشی ایران ۵ هزار شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است، گفت: افتخارآفرینی ورزشکاران و قهرمانان مایه امید برای نظام و سبب عصبانیت و سرشکستگی دشمنان نظام می شود.

وی تصریح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی افتخار و اقتدار امروز خود را مدیون شهدای عزیزی است که ایثارگرانه مقابل دشمن جنگیده و اجازه ندادند ذره ای از خاک میهن به دست دشمنان بیافتد.

احمدی با بیان اینکه این حرکت مقدس راهیان نور نخبگان ورزشی سبب خرسندی مقام معظم رهبری شده، افزود: این حرکت سنجیده یاد و منش شهدا را زنده می کند و فرهنگسازی خوبی برای ورزشکاران است.

معاون وزیر ورزش و جوانان با گرامیداشت یاد و خاطره ۹۸۰۰ شهید استان کرمانشاه و ۲۴۸ شهید ورزشکار این استان گفت: ان شاء الله این حرکت فرهنگی تاثیرات عمیقی در جامعه ورزشی داشته باشد.

* پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان