Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182176
تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1395 11:57
تعداد مشاهدات : 245

مریم نظری / هوای مازندران بهشتی است

شهرهای مازندران این روزها میهان دارد، شهدایی که از حرم اهل بیت عصمت و طهارت دفاع می کردند، آنانی که رفتند تا ایران برای همیشه آباد و سربلند بماند. دیروز، پیکر مطهر یک شهید مدافع حرم در بهشهر تشییع و آرام گرفت و مردمان این دیار، چشم انتظار بازگشت پیکرهای مطهر ۱۲ کبوتر حرم هستند.

حال و هوای مازندران، در اریبهشت بهاری، بهشتی شده است و شمیم شهید و شهادت در گوشه و کنار استان پیچیده است. کوثر قنبری فرزند شهید حبیب الله (بهمن) قنبری بابیان اینکه من برای بابای عزیزم گریه نمی کنم، در وصف پدر شهیدش می گوید: پدر در پا استخوان نداشت، قصه دراز است، ماجرای آن جوانی، وطن، ناموس، هشت سال دفاع، عده ای پر کشیدند، عده ای مثل بابا... او جامانده بود برای امروز.

بابا مانده بود گویا برای تحول نسل، برای انتقال یک اصل، عقیده اش و اراده اش آهنی تر از میله های پولادی بود، بابا رفت چون گاه، گاه دفاع بود، بابا رفت چون امروز پیر و جوان در رکاب حسین زمان رفتند، بال به بال هم پر کشیدند، زادمهر و اسدی، بلباسی و بریری، طاهر و مشتاقی، رجایی فر و عابدینی، کمالی و حاجی زاده و جمشیدی، قنبری و کابلی.

سلام شهدا؛ سلام بر پیکرهای همجون پرجم برافراشته تان. سلام بر شما که همچون حسین (س) و مقابل دیدگان زینب(ع) و همچون حسین در غربت به شهادت رسیدید، و چه زیبا نام گرفتید: مدافع حرم

سلام بر زینب کبری، شهادت در غربت درد دارد اما مگر نه این است که ارباب نیز چنین شهید شد؛ در ظاهر مدافع حرم می خوانیم اما دفاع، دفاع از حریم است، دفاع از حریم دین، حریم مذهب و حریم چادر زینب است. چه شیرین و بصیر گفت آقا: از وطن دفاع می کنند این ها، همین شهدا ...

امروز سوریه را نشانه رفته  اند که بقول خودشان کمر اتحاد را بشکنند. زهی خیال باطل! ما مردانی داریم از جنس نوکران عباس که کمرشکن می جنگند و فدا می شوند. مردانی از جنس والفجر ۸ و عزمی راسخ؛ ای تکفیری های بی مروت: مگر در خان طومان آتش بس نبود که چنین بی رحمانه و چنین نامردانه به آتش بستید!؟ هیهات از حیوان صفتی و هیهات از ناجوانمردی.

حالا می فهمم بیان رهبرم را که می گویند: مراقب باشید این ها دستکش مخملی دارند!

نوچه که این باشد، آن شیطان بزرگ واقعاً کیست!؟ هیهات از برجام شکنی! ای دشمن پست، بدان پدر به آسانی و به کم بهایی چادربه سرم نکرد که حالا جا بزنم. حالا با گرفتنش دینم را ببری؟ اصالتم را ببری؟ عظمت، شرافت و آیینم را ببری؟

پدر جان مدافع حرم؛ اینجا پر از بزرگ مردانی است که نفسشان به من آرامش می دهد، با خیال آسوده در کوچه و کوچه های شهرم قدم برمی دارم.

پدر عزیزم، از روز پرکشیدنت تنها، تنها و تنها به نخستین مدافع ولایت، مدافع حرم فکر می کنم؛ همان که مادر تمام شما شهداست؛ که خود میدانی؛ شب حمله هم همه بود، روی لب زمزمه بود. کی تو دلا واهمه بود، دعوا سر سربند یا فاطمه بود!

باباجان، حالا من در کمال امنیت، آرامش و عصمت تنها به آن روز فکر می کنم که در آن کوچه کسی مرد نبود، من و همهٔ حریم شهدای حرم، تمام قد ایستاده ایم تا پرچم سرخ حسین (ع) بااقتدار بایستد.

بابا از شهدای رفیقش جامانده بود

علی کابلی، این غیورمرد خطه سبز و شهیدپرور بهشهر که استقامت و بردباری را از پدر عزیز و شهیدش حاج رحیم کابلی به ارث برده است، این پاسدار رشید اسلام که خود نیز یک سرباز مدافع حرم در کنار بابای شهیدش بوده است این روزها، دلگرمی بزرگی برای خواهر و مادر عزیزش شده است، بردباری و صبر این جوان رعنای بهشهری، دل ما را نیز قرص کرده است.

پای صحبت های او که می نشینی هرچه هست توکل است و صبر، تشکر و دعا برای مردم و با همان صلابت لهجه اش می گوید: در طول چند روزی که خبر شهادت بابای عزیزم را شنیدم تاکنون لحظه ای مردم تنهایمان نگذاشتند و ما شرمنده همه محبت های این مردم برای ادای احترام به مقام شامخ شهدا هستیم.

علی کابلی تنها پسر شهید رحیم کابلی در مورد پدر شهیدش می گوید: بابا چند سالی در جنگ بود و بعد از جنگ نیز خاطراتی که از شهدا برای ما و دیگران تعریف می کردند جز دل تنگی برای شهدا نبوده و جز زجه های شبانه از پدر برای نوشیدن شربت شهادت، و رسیدن به معبود ندیدیم و هرکسی که با پدر بوده این روحیه را در ایشان دیده  است و اذعان دارد که بابا از شهدای رفیقش جامانده بود و رفت تا به خیل دوستان شهیدش بپیوندد.

او از دل تنگی های پدر برای شهادت می گوید و ادامه می دهد: بابا همواره دل تنگی غریبی داشت و اولین بار که خبر رفتن به سوریه  رو به پدر دادند، گفت: این بهترین خبری بوده که تو عمرم شنیدم و زمانی هم که این خبر و به ما دادند و اینکه بابا گفت که عازم سوریه است همه خوشحال شدیم چون هدف و طرز تفکر بابا برای همه ما روشن و واضح بود.

علی کابلی با اشاره به اینکه دفعه دوم برای رفتن بابا به سوریه مشکلی ایجاد شد، می گوید: مدتی رفتن پدر به تعویق افتاد تا اینکه در تماس بعدی، با خوشحالی تمام به سوریه رفتند و به آرزوی دیرینه خود رسیدند.

وی در ادامه خاطرات از پدر می گوید: امسال که تو شلمچه بودیم بابا کلاً رفتارش با همسرم طور دیگه بوده و با توجه به اینکه بابا علاقه زیادی به سادات داشت و خانم بنده هم سید بودند بابا از همسرم خواستند که برایشان دعا کنه، بابا به ایشان گفت: من پیش هرکسی رفتم جواب رد شنیدم شما از مادرتان فاطمه زهرا (س) بخواید که شهادت رو نصیب حال من کنه و الحمدالله بابا به آرزوشون رسیدند و ما به همین دلیل از رفتن پدر ناراحت نیستیم، شهادت آرزوی همیشگی بابای من بود.

علی کابلی این پاسدار مدافع حرم که لباس رزم پدر را بر تن دارد و آماده و گوش به فرمان رهبری برای اطاعت امر است در بیان فراق بابای عزیزش می گوید: اینکه بابا شهید شد و اینکه پیکر پاک و مطهرشان نیامد، ناراحت نیستیم و برخورد خانواده بااینکه قضیه نیز این چنین است و ما را همین طور که الآن خوشحال و شاداب می بینید تا آخر نیز چنین است و خوشحال هستیم که بابا به آرزوی دیرینه خود رسیدند. ما هم همچون فرزندان شاهد دیگر در ادامه راه پدر عزیزمان گوش به فرمان ولی زمانه و رهبر و آقا و سرورمان رهبری هستیم و هر چه آقا بفرمایند اطاعت امر می کنیم و لحظه ای درنگ در اجابت فرمان رهبری نداریم.

آری شهدا رفتند و برای ما انبوهی از غم و داغ و اشک به یادگار گذاشتند، آهی جگرسوز برای ۱۳ آلاله سرزمین مادری مان شهیدان زادمهر و اسدی، بلباسی و بریری، طاهر و مشتاقی، رجایی فر و عابدینی، کمالی و حاجی زاده و جمشیدی، قنبری و کابلی که هرگز فراموش شدنی نیستند شهدایی که از جنس آسمان بودند و آسمانی شدند.

اما همه سخنم برای این فراق عزیزان، پدران و برادرانمان است ای تکفیری های بی مروت؛ مگر در خان طومان آتش بس نبود؟ نقض قراردادهای بین المللی کار همیشگی شماست و مطمئن باشید که راه شهدای مدافع حرم تا همیشه و تا نابودی کامل شما ادامه خواهد داشت.

شهدای مدافع حرم ای سیمرغ های حریم یار آسوده بخوابید و بدانید که لحظه ای از حقی که برای شما پایمال شد و نقض آتش بسی که انجام شد؛ عقب نشینی نخواهیم کرد و برای دفاع از حریم عمه سادات و ادامه راهتان همچون کوه استوار ایستاده و گوش به فرمان رهبری هستیم.

* خبرگزاری مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :