Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182179
تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1395 13:24
تعداد مشاهدات : 190

ایران مثل خورشید در منطقه می درخشد

آیت الله هاشمی رفسنجانی ایران را خورشید درخشان منطقه توصیف کرد و گفت: همه می خواهند با کشوری که بهترین امنیت را در منطقه ناامن دارد؛ همکاری داشته باشند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در سفر خویش به استان گیلان پس از بازدید از قسمت هایی از طرح احداث و توسعه اسکله در منطقه آزاد انزلی در دیدار کارکنان و مدیران این منطقه؛ توجه به زیر ساخت ها را از ضرورت های رونق اقتصادی مخصوصا در بخش صادرات دانست و با تاکید بر وجود دو دریا در شمال و جنوب کشور بر توسعه بندرگاه ها تاکید کرد و گفت: ظرفیت کشورهای شمالی ایران و علاقه آنان برای دسترسی به آب های آزاد توسعه بندرهای شمالی را مهم کرده و باید در این راه تلاش کرد.

پس از پایان جنگ و آغاز سازندگی همه جانبه به این نتیجه رسیدیم که مناطق آزاد در توسعه شهرستان انزلی و استان گیلان تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. همان زمان کار را شروع کردیم و امروز می بینم که دوباره توسعه منطقه آزاد با حضور بخش خصوصی شروع شده است.

وی ایران را خورشید درخشان منطقه توصیف کرد و گفت: همه می خواهند با کشوری که بهترین امنیت را در منطقه ناامن دارد؛ همکاری داشته باشند.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به سفر رئیس جمهور آمریکا و سخنان اوباما در دیدار روسای کشورهای عربی گفت: رئیس دولت آمریکا اعتراف می کند که هر کشوری که می خواهد در منطقه رشد کند و امنیت داشته باشد؛ باید با ایران همکاری کند.

وی ایران را چهار راه ارتباطی دنیا برای انتقال خط انرژی و فیبر نوری دانست و با اشاره به سوابق این مباحث و اقدامات در دولت سازندگی گفت: قطر و هر کشور دیگری می دانند که ایران بهترین و ارزان ترین راه برای انتقال خط لوله گاز است.

وی تصریح کرد: با به رسمیت شناختن موقعیت هسته ای ایران در دنیا با توافق برجام کار بسیار عظیمی است و هم اکنون دارای جایگاهی در دانشگاه هسته ای دنیا هستیم و می توانیم در تمام مراحل هسته ای کارساز باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :