Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182271
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1395 14:8
تعداد مشاهدات : 260

طراحی شبیه ساز جراحی چشم به همت محققان ایرانی

شبیه ساز جراحی چشم توسط شرکت دانش بنیان آتیه پردازان ظهورشریف طراحی و ارائه شد.

شبیه ساز جراحی چشم یک شبیه ساز واقعیت مجازی با قابلیت اطمینان بسیار بالا برای آموزش اعمال جراحی درون چشمی است. تولید شبیه سازی نزدیک به واقعیت به منظور طی نمودن مراحل انجام جراحی آب مروارید چشم، بدون ایجاد آثار مخرب برای بیماران، تجربه جراحی رزیدنت ها را افزایش می دهد.

رزیدنت ها می توانند این عمل را به کمک یک پزشک و یا حتی خودشان به تنهایی بیاموزند. به کمک شبیه سازی جراحی چشم، آموزش واقعی و تکرار پذیر در هر زمانی بدون در نظر گرفتن وضعیت بیمار و عوارض جراحی قابل دسترسی خواهد بود.

شبیه ساز عمل جراحی چشم به رزیدنت های تازه کار این امکان را می دهد که تجربیات جراحی را اندوخته و مهارت های خود را در جراحی چشم بهبود بخشند. پیشرفت در دو مهارت مهم زیردستی در جراحی و مقایسه پیشرفت جراحی طی گذراندن آموزش های مداوم در ماژول های مختلف شبیه ساز، قابل دستیابی است.

ماژول های مختلف موجود در شبیه ساز، تکنیک های پیچیده جراحی چشم را به قسمت های کوچک تری تقسیم بندی نموده و رزیدنت را به صورت گام به گام با این تکنیک ها آشنا می سازد. شبیه سازی ها می توانند هم به صورت مختصر باشند و هم مراحل واقعی را به صورت دقیق و گام به گام ارائه دهند از جمله این مراحل عبارتند از: کپسولورکسیس، هیدرودیسکشن، فیکونمودن، دمش/ مکش و جاگذاری عدسی داخل چشم.

شبیه سازی های مختصر به منظور آموزش مهارت های اولیه از جمله کار با میکروسکوپ، نحوه حرکت و کنترل ابزار و درک مرزها و محدودیت های حرکتی در فضای چشم، در جراحی چشم ارائه شده اند.دستگاه شبیه ساز با ارائه گزارش های مکتوب و مشخص، پزشک را قادر می سازد تا میزان یادگیری رزیدنت را به صورت عینی ارزیابی نماید.

ارائه گزارش هایی دقیق توسط شبیه ساز از عملکرد رزیدنت، این امکان را برای پزشک فراهم می آورد تا فرآیند آموزش رزیدنت را کنترل و استانداردهایی قابل اندازه گیری از میزان مهارت وی را تعیین نماید. طبق ارزیابی عینی، محتوای مطالب آموزشی را می توان براساس سطح مهارت فعلی رزیدنت تعیین نمود.

* دانشجو


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :