Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182280
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1395 14:58
تعداد مشاهدات : 649

تولید صنعتی ماشین رولینگ پیچ در ایران

دستگاه‎ تولید پیچ و رزوه به روش رولینگ Thread Rollingدر اصفهان ساخته شد  شرکت فرم نورد اصفهان، موفق به ساخت دستگاه‎های تولید پیچ و رزوه به روش رولینگ Thread Rolling شده است و از طریق جایگزینی روش رولینگ به جای شیوه سنتی ایجاد رزوه، کشورمان نیز به جرگه دارندگان این فناوری پیوسته است.

علیرضا سبقت الهی مدیرعامل فرم نورد اصفهان (ماشین سازی نامیرا) با اشاره به توانمندی این شرکت تحقیقاتی در تولید تجهیزات صنعت رولینگ گفت: تولید دستگاه های شکل دهی و رولینگ به عنوان اصلی ترین فعالیت این شرکت به صورت تخصصی، بخش قابل توجهی نیاز صنایع گوناگون به این تجهیزات را تامین می کند. سبقت الهی با اشاره به کاربردهای گوناگون فرم دهی و رولینگ در تولید تجهیزات پیشرفته و قطعات صنعتی گفت: حیطه عمومی این فناوری، در تولید انواع پیچ کاربرد دارد و با توجه به این که تجهیزات صنعتی نیازمند پیچ های تخصصی گوناگون هستند، این دستگاه ها در صنایع گوناگون کاربرد بالایی دارد. این فعال فناور، با بیان این که دستگاه های این شرکت، بر مبنای فناوری بومی و با تکیه بر دانش فنی متخصصان داخلی اقدام به ماشین سازی می کند، افزود: این شرکت باهدف بومی سازی فناوری های پیشرفته، از سال ۱۳۷۲ اقدام به طراحی و تولید ماشین آلات صنعتی با نام تجاری نامیرا تولید کرده است.

وی افزود: در این زمینه و با همکاری متخصصین نخبه کشور، این واحد صنعتی موفق به اخذ چهار گواهی نامه ثبت اختراع در ساخت دستگاه‎های تولید پیچ و رزوه به روش رولینگ، Thread Rolling شده است. مدیرعامل شرکت فرم نورد اصفهان، فرم فرم دهی سرد به روش نورد را محور تولیدات این شرکت نام برد و گفت: با جایگزینی روش رولینگ به جای شیوه سنتی ایجاد رزوه، گامی مهم در کمک به عرصه صنعت برداشته و با گام گذاشتن در مسیر این دستگاه ها، کشورمان به جرگه دارندگان این فناوری پیوسته است. وی ادامه داد: این مجموعه در سال ۱۳۸۹ با نام شرکت تولیدی تحقیقاتی فرم نورد اصفهان به ثبت رسیده و هم اکنون در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان به عنوان یک شرکت دانش بنیان مشغول به فعالیت می‎باشد. این فعال فناور، با اشاره به در دست داشتن سهم بیش از ۷۰ درصدی بازار تولید این تجهیزات توسط فرم نورد اصفهان گفت: با توجه به مزیت های قیمتی و کیفیت مطلوب تولیدات داخلی، ماشین آلات نو خارجی وارد نمی شود و صرفا دستگاه های کارکرده و ارزان قیمت چینی این حوزه از خارج کشور وارد می شوند.

سبقت الهی، افزود: این شرکت جزو اولین و تنها تولیدکنندگانی است که اکنون به عنوان یک برند شناخته شده فعال است و در حال حاضر، با تولیدات شرکت های خارجی از لحاظ کیفیت و قیمت رقابت می کند. سبقت الهی، یافتن هدف اصلی و خود باوری را مهم‎ترین ضرورت موفقیت واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان دانست و گفت: در وحله نخست، یک فناور می بایست توانمندی خود را باور داشته باشد و با توجه به نیازها، در مسیر تولید فناوری حرکت کند. با ایمانی که به خودمان داشتیم و جست و جویی که در بازار انجام دادیم، نیازها را یافتیم و با بیش از دو دهه فعالیت در این حوزه، موفق شدیم ضمن تامین نیاز کشور به این تجهیزات، به عنوان برندی شناخته شده مطرح شویم.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :