Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182667
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1395 12:25
تعداد بازدید : 166

پایان تعمیرات اساسی فازهای 15 و 16 با انجام 2700 مجوز کار تعمیراتی

تعمیرات اساسی امسال به یاری خداوند متعال، با همت کارگران و متخصصان و با هدف آماده سازی پالایشگاه برای حفظ تولید پایدار گاز، در بازه زمانی 25 روز، مطابق با برنامه زمان بندی شده، با موفقیت به پایان رسید.

مدیر پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی از پایان تعمیرات اساسی این پالایشگاه با برنامه ریزی پس از 25 روز تلاش مضاعف خبر داد.

مهران دوج اظهار داشت: تعمیرات اساسی امسال به یاری خداوند متعال، با همت کارگران و متخصصان و با هدف آماده سازی پالایشگاه برای حفظ تولید پایدار گاز، در بازه زمانی 25 روز، مطابق با برنامه زمان بندی شده، با موفقیت به پایان رسید.

وی با اشاره به شروع تعمیرات اساسی از اول اردیبهشت ماه در پالایشگاه ششم افزود: با توقف 12 و 13 روزه به ترتیب در فازهای 15 و 16 و توقف کامل پالایشگاه به مدت 5 روز از تاریخ 13 تا 17 اردیبهشت پیش بینی شده بود که در این مدت مجموعاً 22 برج، 74 مخزن، 34 مبدل حرارتی، 40 کولر هوایی، 28 دستگاه دوار از جمله پمپ، توربین، کمپرسور، پکیج گوگردسازی و یک مورد دستگاه کمپرسور پروپان واحدهای سرمایش، 110 شیر کنترلی، 62 شیر دستی، 29 شیر اطمینان و 6 راکتور واحد شیرین سازی، با 2 هزار و 750 مجوز کار مورد بازرسی، تعویض، تمیزکاری و تعمیر قرار گرفت.

دوج با اشاره به تعویض مولکولارسیو های ردیف اول و چهارم گازی خاطرنشان ساخت: تعداد قابل توجهی ترموول و ترموگیج بر روی خطوط اصلی فشار قوی گاز که از پانچ های اساسی پالایشگاه بوده در این بازه توسط گروه تعمیرات اساسی ستاد و بازرسی تعویض شد.

وی یادآور شد: در راستای استفاده از مزیت مجتمع بودن SPGC از توانایی های سایر پالایشگاه ها نیز در این بازه استفاده شد و با توکل به خداوند متعال، تلاش و کوشش شبانه روزی، برنامه ریزی و همدلی تمامی همکاران پالایشگاه ششم در واحدهای تعمیرات، بهره برداری، ایمنی و آتش نشانی، مهندسی، بازرسی فنی و مجموعه واحدهای پشتیبانی و حراست، در به سرانجام رساندن این امر مهم، افتخاری دیگر برای مجتمع عظیم گاز پارس جنوبی و پالایشگاه ششم اضافه شد.

مدیر پالایشگاه ششم در پایان خاطرنشان کرد: بر خود لازم می دانم که از زحمات تمامی کارکنان پالایشگاه ششم، مدیرعامل، مدیران پالایشگاه ها، مدیر عملیات، روسا و کارکنان واحدهای تعمیرات، بازرسی فنی، بازرگانی و سایر کارکنان و همچنین خانواده های کارکنان این پالایشگاه که با حمایت های خود در انجام این امر مهم نقش شایانی داشتند، تشکر ویژه کنم.


* فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :