Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182676
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1395 12:48
تعداد بازدید : 394

توان موشکی و پهپادی ایران از برخی کشورهای بزرگ دنیا جلوتر است

ما نه تنها در موضوع موشکی بلکه در ادوات زره ای، پهپاد، زیردریایی و کل صنایع نظامی از برخی کشورهای بزرگ دنیا هم جلوتر هستیم.

وزیر سپاه در دوران جنگ گفت: ما نه تنها در موضوع موشکی بلکه در ادوات زره ای، پهپاد، زیردریایی و کل صنایع نظامی از برخی کشورهای بزرگ دنیا هم جلوتر هستیم.

سردار حاج محسن رفیق دوست وزیر سپاه در دوران دفاع مقدس  درباره توسعه موشکی و افزایش قدرت دفاعی ایران اظهار داشت: یکی از فواید جنگ بعد از فتح خرمشهر این بود که مقدمه ای را برای ما فراهم کرد تا قدرت دفاعی خودمان را با اتکا به جوانان داخلی کشور بدون احتیاج به امکانات خارجی پیش ببریم.

وی افزود: ما نه تنها در موضوع موشکی بلکه در ادوات زره ای، پهپاد، زیردریایی و کل صنایع نظامی از برخی کشورهای بزرگ دنیا هم جلوتر هستیم به گونه ای که می توانیم توانمندی خودمان را در برخی بخش ها، با آمریکا و روسیه مقایسه کنیم.

وزیر سپاه در دوران جنگ در پاسخ به این پرسش که چرا برخی اعلام می کنند نباید تبلیغات و اطلاع رسانی در زمینه توسعه موشکی ایران صورت پذیرد، خاطرنشان کرد: وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران که در این موضوع، مقام مسئول است اخیراً اعلام کردند که برنامه موشکی ما به هیچ کس ارتباط ندارد و برای دفاع از سرزمین مان تا حدی که بتوانیم قدرت دفاعی و توسعه موشکی را افزایش می دهیم و بیخود کرده هرکسی که بخواهد اعتراض کند.

سردار رفیق دوست درباره اینکه آیا ارتقای روابط بین الملل ربطی به پیشرفت زبان انگلیسی دارد، عنوان کرد: یادگیری زبان های خارجه هیچ اشکالی ندارد، همان طوری که مرحوم شهید بهشتی و یا در حال حاضر رهبر معظم انقلاب به چند زبان دنیا مسلط هستند اما تأسف اینجا است که نباید از دوران کودکی و در مهدکودک این زبان به بچه ها آموخته شود.

وی تأکید کرد: زبان رایج ما فارسی بوده که جایگزینی زبان انگلیسی به جای زبان رسمی کشور نشان دهنده نوعی غربزدگی است.


* تسنیم


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :