Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182708
تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1395 10:6
تعداد بازدید : 345

صادرات 13.5 میلیون دلار لاستیک خودرو به کشورهای همسایه

لاستیک های خودرو ایرانی به کشورهای افغانستان، پاکستان، دبی، افریقا و دیگر کشورها صادر می شود.

رئیس اتحادیه لاستیک سازان ایران گفت: به دلیل کیفیت بالای تولید لاستیک خودرو در کشورمان، بیش از 8 هزار تن لاستیک در سال به ارزش 13.5 میلیون دلار به کشورهای همسایه صادر می شود.

محمود گنجی بعدازظهر امروز در حاشیه افتتاح نخستین همایش فناوری های نوین در صنعت لاستیک و پلیمر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: لاستیک های خودرو ایرانی به کشورهای افغانستان، پاکستان، دبی، افریقا و دیگر کشورها صادر می شود.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 9 کارخانه در حدود 350 هزار تن لاستیک خودرو را در سال جاری تولید کرده اند؛ این میزان در سال گذشته 240 هزار تن بوده که نشان از افزایش تولید این محصول در ایران است.

رئیس اتحادیه لاستیک سازان ایران تصریح کرد: با توجه به افزایش 17 درصدی هزینه تولید در سال جاری هیچ گونه افزایش قیمت لاستیک نخواهیم داشت و همچنان این محصول با قیمت مصوب شده به فروش می رسد.

گنجی بیان داشت: به دلیل کسادی فروش خودرو کارخانه های تولید لاستیک با ظرفیت کمتری محصول خود را به بازار  عرضه می کنند و درنتیجه مشکلاتی برای صنعتگران و شرکت های لاستیک سازی به وجود آمده است.

وی با اشاره به اینکه ورود لاستیک های خارجی به بازار ایران سهم تولیدکنندگان داخلی را کاهش می دهد، افزود: با حمایت از صنعتگران داخلی می توان زمینه را برای تولیدکنندگان فراهم کرد تا بتوانند تولیدات خود را به بازارهای هدف عرضه کنند.


* خبرگزاری مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :