Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182711
تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1395 10:10
تعداد بازدید : 266

تولید 10 هزار تن گندم و جو در مزارع آبپخش

در سال زراعی جاری هفت هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی منطقه آبپخش به کشت گندم و 600 هکتار از اراضی کشاورزی بخش نیز به کشت جو اختصاص یافته بود.

رئیس جهاد کشاورزی آبپخش از تولید 10 هزار تن گندم و جو در اراضی کشاورزی و مزارع این بخش خبر داد.

محمداسماعیل شفیعی شامگاه چهارشنبه در حاشیه بازدید از اراضی کشاورزی منطقه آبپخش اظهار داشت: کشاورزی یکی از پتانسیل های آبپخش است و باید برای توسعه این منطقه از آن استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر سهم بالایی از جمعیت آبپخش از طریق کشاورزی ارتزاق می کنند و توسعه اقتصادی این منطقه ارتباط مستقیمی با صنعت کشاورزی دارد.

رئیس جهاد کشاورزی آبپخش بیان داشت: تولید خرما و غلات از برجسته ترین پتانسیل های کشاورزی آبپخش است و در این عرصه ها عملکرد خوبی را در این منطقه شاهد هستیم.

شفیعی با اشاره به حجم تولیدی غلات در بخش آبپخش، گفت: بر اساس آمار موجود در سال زراعی جاری قریب به 10 هزار تن گندم در مزارع و اراضی کشاورزی آبپخش بوده ایم.

وی اضافه کرد: در سال زراعی جاری هفت هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی منطقه آبپخش به کشت گندم و 600 هکتار از اراضی کشاورزی بخش نیز به کشت جو اختصاص یافته بود.

رئیس جهاد کشاورزی آبپخش ابراز داشت: در فصل برداشت غلات 32 دستگاه کمباین در ابپخش فعالیت داشتند و 100 درصد برداشت محصولات به شکل مکانیزه انجام شد.

شفیعی افزود: غلات تولیدی بخش آبپخش در سال جاری به مراکز خرید برازجان، چغادک و ایستگاه خرید گندم بوجاری ارسال شدند.

وی با اشاره به تولید هزار تن گندم بوجاری در آبپخش گفت: گندم های ارسال شده به ایستگاه های گندم بوجاری ضدعفونی و به عنوان بذر در کشت سال آینده مورد استفاده قرار می گیرند.

رئیس جهاد کشاورزی آبپخش در رابطه با ارقام گندم تولیدی در مزارع، اذعان داشت: گندم های تولید شده این بخش در سال جاری از ارقام چمران و کریم بوده است.

شفیعی خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعات پرداخت وجوه گندم تولیدی کشاورزان نهایتا 48 ساعت پس از تحویل محصول تولیدی به مراکز خرید به ایشان پرداخت شده است.


* خبرگزاری فارس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :