Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 182725
تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1395 12:23
تعداد بازدید : 303

تشریح عملکرد دانشگاه شریف در سال های گذشته

در حال حاضر ۱۲ هزار دانشجو داریم که ۵۰ درصد آن دانشجویان تحصیلات تکمیلی هستند.

در دهه ۶۰ دوره های دکترا دایر شد و فعالیت های پژوهشی مختلفی در این دانشگاه انجام شد و در حال حاضر ۱۲ هزار دانشجو داریم که ۵۰ درصد آن دانشجویان تحصیلات تکمیلی هستند و در طی نیم قرن فعالیت نزدیک ۴۸ هزار فارغ التحصیل تحویل کشور داد.

محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف در مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشگاه صنعتی شریف که در این دانشگاه در حال برگزاری است گفت: در دانشگاه شریف در سال 45 توسط مرحوم مجتهدی که فردی منضبط و مدیری توانا بود تاسیس شد و با چهار دانشکده کار خود را آغاز کرد این دانشگاه دو هدف عمده داشت که یکی از آنها این بود که دانشگاهی ایجاد شود که متخصص تربیت کند و دکتر امینی تحول اساسی ایجاد کرد و با تصویب آیین نامه ها و ارتقای اساتید این تحول را در دانشگاه شریف نمود داد.

وی افزود: با این تحولات دانشگاه شریف سرآمد شد و بعدها دانشکده های دیگر به این دانشگاه اضافه شدند که در حال حاضر 23 دانشکده داریم که 9 دانشکده مهندسی و یک دانشگاه علوم پایه را شامل می شود.

رئیس دانشگاه شریف اضافه کرد: در دهه 60 دوره های دکترا دایر شد و فعالیت های پژوهشی مختلفی در این دانشگاه انجام شد و در حال حاضر 12 هزار دانشجو داریم که 50 درصد آن دانشجویان تحصیلات تکمیلی هستند و در طی نیم قرن فعالیت نزدیک 48 هزار فارغ التحصیل تحویل کشور داد. 28 هزار نفر در مقطع کارشناسی 18 هزار نفر در مقطع ارشد و هزار و 400 نفر فارغ التحصیل دکترا داریم.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه شریف در پیروزی انقلاب نقش اساسی داشت گفت: این دانشگاه تحولات عظیمی را در رشته های مختلف به وجود آورد و بیش از 90 درصد برترین های کنکور دانشگاه شریف را انتخاب می کنند و بیش از 90 درصد دارندگان طلا در المپیاد از شریف هستند.

فتوحی در پایان خاطر نشان کرد: 90 درصد فارغ التحصیلان دکترای دانشگاه شریف در حال حاضر مشغول به کار هستند و این دانشگاه منشا تحول اساسی در آموزش عالی کشور است و تاسیس دانشگاه صنعتی اصفهان و پژوهشکده مواد نیز به همت اساتید این دانشگاه بوده است.

در مراسم پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشگاه صنعتی شریف  فارغ التحصیلان فارغ التحصیلان سابق این دانشگاه افرادی نظیر علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان ادب و زبان فارسی، عادل فردوسی پور نیز حضور داشتند.


* خبرگزاری دانشجو


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :